بهترین مشاوره روانشناسی تهران

بهترین مشاوره روانشناسی تهران

بهترین مشاوره روانشناسی تهران

بهترین مشاوره روانشناسی تهران یا آسیب شناسی روانی به بررسی علل، اجزاء، وقوع و پیامدهای اختلالات روانی می پردازد. این موارد با ناراحتی و اختلال در عملکرد مشخص می شوند.

برای دریافت مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی و یا متنی وارد لیست مشاوران آنلاین کافه مشاور شوید و با یک تماس راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

آسیب شناسی روانی با معیارهای تشخیصی تعیین می شود. برای مثال، مواردی که در راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM)، طبقه‌بندی آماری بین‌المللی بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با سلامت (ICD)، یا راهنمای تشخیصی روان‌دینامیک (PDM) فهرست شده‌اند.

این معیارها شامل «نشانه ها» یا افکار، احساسات یا رفتارهای غیرعادی به دلایل مختلف است. این علائم اغلب باعث درد، آسیب یا آسیب می شوند یا خیلی سفت یا غیر منطقی هستند. این علائم اساساً با رفتار عادی متفاوت است.

اصطلاح “آسیب شناسی روانی” برای اولین بار در سال 1913 استفاده شد، زمانی که کارل یاسپرس برای اولین بار کتاب خود “آسیب شناسی روانی عمومی” را منتشر کرد. این شیوه جدید درک تجربیات ذهنی افراد، نتیجه تلاشی طولانی مدت برای درک «تجارب غیر سنتی» است.

آسیب شناسی روانی اصطلاحی است که به مطالعه بیماری یا اختلال روانی و رفتارها و رویدادهایی که ممکن است نشان دهنده بیماری یا اختلال روانی باشد، می گویند.

مشاوره آسیب شناسی تلفنی

تصور کنید با مشکلی نزد یک درمانگر می روید. تصور کنید که او ارزیابی اولیه ای انجام می دهد و می گوید: “من هیچ چیز اشتباهی نمی بینم.» ممکن است کمی نگران اختلاف نظر خود باشید، اما به دنبال نظر دوم باشید. برخی از مشکلات عاطفی خود را به اشکال واضح و آشکار نشان می دهند. به عنوان مثال، افسردگی یا اضطرابی که بلند شدن از رختخواب را دشوار می کند.

با این حال، برخی از مشکلات سلامت روان، و مهمتر از آن، فرآیندهای عاطفی زیربنایی، بسیار ظریف و دشوار است. بدون آموزش و تجربه گسترده و مشاوره روانشناسی تلفنی در شناخت علائم و تنش های افراد، درمانگر این خطر را دارد که به چشمان بیمار نگاه کند و بگوید: «فکر می کنم تو خوب به نظر می آیی». » به همین دلیل است که باید پویایی روان انسان را به طور کامل درک کنیم. همه بیماری ها، درک و درک می دانند که وقتی بخشی از آنها نیاز دارند چگونه رفتار می کنند.

اگرچه دیدن و درک مشکلات خود مهم است. اما اگر فقط مشکلات آشکار فرد را ببینیم، رابطه درمانی آسیب جدی می بیند.

علائم روانپزشکی بسته به نوع بیماری متفاوت است.

علائمی که نشان می دهد فرد ممکن است از یک بیماری روانی رنج ببرد عبارتند از:

عادات غذایی خود را تغییر دهید.

حس شوخ طبعی تغییر کرده است

اضطراب، نگرانی یا ترس شدید

درد را احساس کنید

قادر به تمرکز نیست

خشم یا عصبانیت

کمبود انرژی یا خستگی.

اختلال خواب

افکار آسیب رساندن یا کشتن خود.

مشکلات در زندگی روزمره

درباره کار و دوستان

جلوگیری از بیماری

گاهی فقط «مقاومت» را می بینیم. در واقع، برخی افراد با حالتی تقریباً انزجار کامل به درمان می آیند: من نمی خواهم امروز بیایم.

من فقط به این دلیل اینجا هستم که شریک زندگیم گفته است که باید اینجا باشم.

مشاوره روانشناسی تلفنی 24 ساعته

بر اساس این دیدگاه، تصور اینکه چگونه می توان در شناسایی ریسک پیشرفت کرد، دشوار است. بدیهی است که اولین چیزی که در افراد فوق باید به دنبال آن بود، «بیماری های اولیه» مانند عصیان، تبعیت غیرفعال و تحریک پذیری است. یافتن بخش “سالم” آشکار از تفکر آنها دشوار است.

درمانگران اغلب با چنین اظهاراتی مواجه می شوند. نمونه‌های جسورانه‌تر و تحریک‌آمیزتری از «پیشگیری از بارداری» و «بیماری روانی» نیز وجود دارد. چنین اظهاراتی نباید به عنوان محدودیت تعبیر شود. با این حال، ارزیابی پاتولوژیک آن می تواند در اتحاد درمانی کمک کند.

در چنین لحظاتی، روانشناسان باید به خاطر داشته باشند که حتی اگر کلمات آزاردهنده، بی اثر و ناامید کننده باشند، به هر حال فرد به جلسه می آمد. با وجود این محدودیت، آنها نه تنها در جلسه حضور داشتند بلکه سعی کردند احساسات خود را صادقانه بیان کنند.

وقتی فقط از مقاومت و «آسیب‌شناسی» انسان صحبت می‌کنیم، فراموش می‌کنیم که مقاومت عمومی و شباهت او به آسیب‌شناسان، تلاشی ناشیانه برای اتحاد با روان‌پزشکان است.

اگر درمانگر فقط در مقاومتی که با کلمات خودش تعریف می‌شود ارتباط برقرار کند و تلاش‌های بیمار برای کمک گرفتن در دفاع اولیه را نادیده بگیرد، فرصت مهمی برای ارتباط با قدرت درمانی که در زیر رفتار سطحی نهفته است از دست می‌رود. اگر فقط «مقاومت» و «آسیب‌شناسی» را ببینیم، پیچیدگی ناخودآگاهی را که می‌خواهیم بفهمیم از دست می‌دهیم.

مشاوره روانشناسی آنلاین 24 ساعته

از آنجایی که دامنه روانپزشکی بسیار گسترده است، از تحقیق تا درمان، فهرست گسترده ای از متخصصان در این زمینه نیز وجود دارد. در سطح تحقیق، روانشناسان پژوهشی، عصب شناسان و دیگرانی را خواهید یافت که می خواهند تظاهرات مختلف اختلالات روانی را در محیط های بالینی درک کنند.

در سطح بالینی، بسیاری از درمانگران سعی می‌کنند از روش‌های تشخیصی برای ارائه مراقبت بهتر برای افراد مبتلا به مشکلات روانی استفاده کنند. این ممکن است شامل موارد زیر و موارد دیگر باشد:

روانشناس

مشاوران

جرم شناس

به عنوان مشاور خانواده

مشاوره تشخیص بیماری روانی

چگونه روانشناسان تشخیص می دهند که کدام نشانه ها خارج از رفتار طبیعی هستند و تحت «آسیب شناسی روانی» قرار می گیرند؟ آسیب‌پذیری را می‌توان با برخورد با چهار بعد مفهوم‌سازی کرد: سوگیری، استرس، اختلال عملکرد و ریسک.

برای مثال، اگر علائم افسردگی را داشتید و به پزشک مراجعه می‌کردید، بر اساس این چهار حالت افراطی ارزیابی می‌شوید:

انحراف: این اصطلاح به افکار، احساسات یا رفتارهایی اطلاق می شود که از هنجار منحرف می شود یا با آنچه از نظر اجتماعی قابل قبول است در تعارض است. هنگامی که افسرده هستید، ممکن است احساس گناه یا بی ارزشی را تجربه کنید که در افراد دیگر رایج نیست.

استرس: این محور به احساسات منفی ای اشاره دارد که فرد تجربه می کند یا باعث ایجاد استرس برای دیگران می شود. وقتی افسرده هستید، ممکن است احساسات شدید غمگینی یا گناه را ابراز کنید.

اختلال عملکردی: این وضعیت انجام فعالیت های روزانه مانند رفتن به محل کار را برای متخصصان غیرممکن می کند. اگر افسرده هستید، ممکن است بگویید که صبح ها نمی توانید از رختخواب بلند شوید یا فعالیت های روزانه زمان زیادی را می طلبد.

ریسک: اقداماتی که می تواند شما یا دیگران را در معرض خطر بزرگ قرار دهد. برای افسردگی، این ممکن است شامل گزارش افکار خودکشی یا خودآزاری نیز باشد.

بنابراین می بینید که تفاوت بین رفتار عادی و بیمارگونه بستگی به تأثیر این مشکل بر دیگران دارد.

متأسفانه اکثر اوقات تا زمانی که همه چیز حل نشود به تهران یا شهر محل زندگی خود برای مراجعه به روانپزشک نمی دوید.

مشاوره اختلالات سلامت روان

مشکلات موجود

هیچ دلیل واحدی برای اختلالات سلامت روان وجود ندارد. عوامل متعددی خطر ابتلا به بیماری های روانی را افزایش می دهند، از جمله:

عوامل بیولوژیکی، از جمله ژنتیک و شیمی مغز.

مشکلات فیزیکی مزمن

یکی از اعضای خانواده بیماری روانی دارد.

احساس تنهایی

عدم حمایت اجتماعی

سوء مصرف مواد مخدر یا الکل.

چیزی سخت یا ترسناک.

آسیب های دوران کودکی

همچنین درک این نکته مهم است که سلامت روان در طول زمان تغییر می کند و همیشه باید از سلامت روان خود آگاه باشید. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) تخمین می زند که 50 درصد از جمعیت در مقطعی از زندگی خود به بیماری روانی مبتلا می شوند.

لیست مشاوران کافه مشاور