بهترین مشاوره کودک اصفهان تلفنی

بهترین مشاوره کودک اصفهان تلفنی

بهترین مشاوره کودک اصفهان تلفنی

بهترین مشاوره کودک اصفهان تلفنی کافه مشاور در درمان با کودک یا نوجوان، اولین واکنش درمانگر بحث در مورد مشکل بیمار است. بسته به سن کودک، والدین یا قیم ممکن است حضور داشته باشند.

هنگامی که مشکلات بالقوه شناسایی می شوند،مشاوره کودک می توانند به طور کامل علل بالقوه آنها را ارزیابی کنند و اینکه آیا علائم می تواند منجر به مشکلات دیگر یا عادات ناسالم شود یا خیر. اثربخشی درمان تا حد زیادی به اهداف اساسی درمان برای کودک یا نوجوان بستگی دارد. متخصصان می توانند گزینه های درمانی مختلفی را توصیه کنند. به عنوان مثال، در برخی موارد، دارو ممکن است بهترین راه حل باشد، در حالی که در موارد دیگر، ورزش و فعالیت ممکن است کمک کند.

برنامه های مشاوره برای کودکان و نوجوانان

راهبردهای بالینی در مراقبت از کودک و نوجوان.

درمان برای کودکان و نوجوانان شامل انواع فعالیت ها، بازی ها و فعالیت ها است. برای ما مهم است که به جای صحبت کردن، با آنها ارتباط برقرار کنیم و به نوعی ارتباط برقرار کنیم. این امر به ویژه مؤثر است زیرا عملکردهای زبانی که کودکان و نوجوانان در این مرحله از زندگی با آنها آشنا هستند عمدتاً ماهیت غیرکلامی و تعاملی دارند.

تاثیر بازی ها بر فرآیند راهنمایی

توجه به این نکته ضروری است که کودکان و نوجوانان ممکن است در شناسایی منبع ترس و غم خود یا بیان کلامی احساسات خود مشکل داشته باشند. ما آنها را از طریق بازی ها و فعالیت ها به دنیای بزرگتر زبان مجبور نمی کنیم، بلکه در دنیای ارتباطات به ما می پیوندیم.

در طول بازی می‌توانیم مهارت‌های حل مسئله، حل مسئله و مهارت‌های ارتباطی را تمرین کنیم.

در این چارچوب، تمرکز بر ایجاد یک محیط امن برای کودکان و نوجوانان به منظور درک بهتر آنها و بهبود ارتباطات و روابط آنها با خانواده و دیگران بسیار مهم است.

این سوال احتمالاً به ماهیت مشکل و منابع در زمینه کودک و نوجوان بستگی دارد و در بیشتر موارد می توانیم دیگران را در درمان مشارکت دهیم.

سایرین ممکن است شامل اعضای خانواده (به عنوان مثال، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر و برادر)، معلمان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باشند.

بنابراین، زمان و فراوانی درگیری های دیگر در کودکان، نوجوانان و خانواده ها متفاوت است. ما می دانیم که بسیاری از والدین سوالاتی در مورد روند مراقبت و رشد فرزندان و جوانان خود دارند. به همین دلیل است که ما چند دقیقه آخر هر جلسه را صرف تماس با والدین و سرپرستان می‌کنیم تا به سؤالات پاسخ دهند و در صورت نیاز به‌روزرسانی‌ها را ارائه کنند.

مشاوره کودک آنلاین تلفنی

مزایای مشاوره تلفنی برای کودکان و نوجوانان

ما اطمینان داده ایم که مشاوره برای کودکان و خانواده های آنها مفید است. در اینجا راه هایی وجود دارد که مشاوره می تواند به شما کمک کند شادتر، سالم تر و انعطاف پذیرتر باشید.

تنظیم هیجان را ایجاد کنید

برای کودکان و نوجوانان مهم است که یاد بگیرند احساسات خود را با افزایش سن تنظیم کنند. تنظیم عاطفی می تواند برای جوانان مبتلا به ناتوانی های ذهنی، اختلالات عاطفی، اختلالات شخصیت، اختلالات خوردن و اعتیاد چالش برانگیز باشد.

التیام زخم ها

نوجوانی زمانی است که مغزهای جوان هنوز در حال رشد هستند. در صورت عدم درمان، آسیب های شدید یا مزمن می تواند رشد مغز را مختل کند و جوانان را در مقایسه با بزرگسالان در وضعیت نامناسبی قرار دهد و کل زندگی آنها را تحت تأثیر قرار دهد. علائم تروما شامل کابوس، جداشدگی، اضطراب و درد فیزیکی است.

افزایش عزت نفس و عزت نفس.

برای نوجوانان مهم است که احساس ارزشمندی کنند. بسیاری از نوجوانان عزت نفس پایینی ندارند، که می تواند منجر به افسردگی و افکار خودکشی شود. آموزش شفقت به نوجوانان می تواند به نوجوانان کمک کند با خود مهربان تر باشند و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند.

احیای روابط خانوادگی در مشاوره کودک و نوجوان

جوان درمانی به ویژه زمانی موثر است که خانواده ها درگیر آن باشند.مشاوره خانواده مناسب برای نوجوانان، مانند خانواده درمانی مبتنی بر جنسیت، می تواند شکاف بین والدین و فرزندان را پر کند. این انزوا ممکن است نتیجه ضربه در دوران کودکی یا نوجوانی باشد.

حقیقت این است که این مرد دچار اختلال روانی است.

راهبردهای مقابله ای مثبت را یاد بگیرید

یکی دیگر از مزایای مربیگری کودکان و نوجوانان، یادگیری مهارت های مقابله ای موثر با عوامل استرس زا و ناامیدی است. مشاوران سلامت روان بالینی می توانند به کودکان و نوجوانان کمک کنند تا راه های جدید و سالمی برای مقابله با مسائل دشوار خانوادگی، افسردگی، اضطراب و سایر مسائل و علل پیدا کنند.

10 علامتی که باید مراقب آنها بود

گاهی اوقات مشخص نیست که کودک یا جوان چه زمانی نیاز به مشاوره آنلاین دارد. آنها هنوز در تلاشند تا بفهمند چگونه با علائم دردناک تروما، افسردگی، اضطراب، سوء مصرف مواد و اختلالات خوردن کنار بیایند. در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

مدام احساس امیدواری می کند.

احساس غم، افسردگی، عصبانیت یا اضطراب

مشکل در تمرکز

در مورد افکار خودزنی، مرگ یا خودکشی صحبت کنید.

تغییرات چشمگیر در عادات غذایی.

تغییرات در رفتار

وقتی خود را منزوی می کنند

رتبه ها به سرعت کاهش یافت

تغییر خلق و خوی ناگهانی

رفتار خودکشی

اگر مراقب دانش‌آموزان و جوانان هستید و متوجه این علائم هشداردهنده در کودک یا نوجوان شدید، فوراً با اعضای خانواده تماس بگیرید و برای آرامش خود ترتیبی دهید.

علل اختلالات روانی در کودکان و نوجوانان چیست؟

عوامل خطر خاصی برای مشکلات سلامت روان در کودکان و نوجوانان وجود دارد، اما برخی از آنها شایع تر از دیگران هستند.

به عنوان مثال، کودکانی که در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند ممکن است از مشکلات روانی رنج ببرند،

اما همین مشکلات می‌تواند ناشی از عوامل دیگری مانند نقل مکان، طلاق یا آزار عاطفی در خانه باشد.

نکاتی برای کودکان و نوجوانان به شما کمک می کند تا با خانواده و خانواده سازگار شوید و بدانید که عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر سلامت روان ما از سنین پایین تأثیر بگذارد. در اینجا برخی از رایج ترین آنها آورده شده است:

لیست مشاوران کافه مشاور