بهترین مشاوره کودک تهران تلفنی

بهترین مشاوره کودک تهران تلفنی

بهترین مشاوره کودک تهران تلفنی

بهترین مشاوره کودک تهران تلفنی کافه مشاور معتقد است مشاوره کودک نوعی روان درمانی برای کودکان خردسال و نوجوانان مبتلا به یک یا چند اختلال روانی است.

این نوع مشاوره همچنین به جوانانی که آسیب دیده اند یا در حال حاضر در یک محیط خانوادگی پر استرس و ناکارآمد زندگی می کنند، کمک می کند.

بسیاری از مشکلاتی که کودکان با آن روبرو هستند مشابه مشکلاتی است که بزرگسالان در زندگی روزمره خود با آن مواجه هستند. این عوارض جانبی رایج عبارتند از اضطراب، افسردگی و اندوه. در عوض، هدف راهنمایی کودک این است که مشکل را به بخش‌های قابل کنترل تقسیم کند تا کودک بتواند بهتر آن را درک کند و با آن کنار بیاید.

مشاوره کودک تلفنی متخصصان سلامت روان هستند که اطلاعات ارزشمندی در مورد رشد اجتماعی و عاطفی و سلامت روان کودکان ارائه می دهند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که مشکلات در این زمینه اغلب توسط نزدیکترین افراد مورد توجه قرار نمی گیرد و پس از آن کمبود مربی برای کودکان وجود دارد.

این افراد دارای بسیاری از مسائل بهداشت روانی، مسائل سازگاری (طلاق، مدرسه جدید، قلدری، غم و اندوه و …) و اختلالات روانی هستند و دانش و مهارت لازم برای تشخیص واقعی و دقیق، ارزیابی و شناسایی این عوامل را دارند. درمان شود. . . . اندازه گرفتن. . . .

به طور خاص، مشاوره کودک آموزش می بینند تا بینشی در ذهن کودکان به دست آورند و به آنها کمک کنند تا افکارشان را درک کنند. زندگی آغاز می شود.

مشاوره کودک تلفنی آنلاین

مشاوران کودک خدمات متنوعی را به جمعیت های محروم ارائه می کنند. بهتر از همه، این متخصصان سلامت روان همه چیزهایی را که برای کمک به کودکان برای برآوردن نیازهایشان، حل مشکلات و داشتن زندگی پربار و سالم نیاز دارند، دارند.

درک این نکته مهم است که کودکان مبتلا به مشکلات سلامت روان یا اختلالات روانی ممکن است نتوانند مشکلات خود را با والدین خود در میان بگذارند.

مسئله این نیست که فرزندتان شما را دوست ندارد، مسئله این است که او چیزی به شما نمی گوید زیرا می ترسد شما را ناامید کند. بنابراین هدف مشاوره تلفنی کمک به کودک برای درک بهتر موقعیت است. مشکلاتی که با آن روبرو هستند یا آسیب هایی که متحمل می شوند. آنها این کار را به گونه ای انجام می دهند که بچه ها بتوانند درک کنند و انجام دهند. هنگامی که مسائل اجتماعی، عاطفی و روانی کودکان نادیده گرفته می شود، این مسائل می تواند تأثیر منفی بر مشارکت مدرسه و نقاط عطف رشد داشته باشد.

از طرف دیگر، این عارضه ممکن است منجر به تاخیر رشدی شود که تا بزرگسالی ادامه یابد. با این حال، به خاطر داشته باشید که کودکان در هر سنی می توانند از مشاوره بهره مند شوند، از نوزادان و کودکان نوپا گرفته تا نوجوانان و بزرگسالان.

در نهایت، این نوع مشاوره می تواند به کودکان کمک کند تا با احساسات خود کنار بیایند و زندگی خود را ادامه دهند.

یک زندگی طبیعی بدون اثرات دائمی اضطراب، سردرگمی، ترس یا تروما داشته باشید. خبر خوب این است که می توانید با توجه کردن، تفاوت بزرگی در سلامت روان فرزندتان ایجاد کنید. با پزشک اطفال فرزندتان صحبت کنید یا به دنبال یک متخصص اطفال واجد شرایط برای معاینه کامل باشید.

عقل سلیم تضمین می کند که کودک شما بهترین مراقبت ممکن را دریافت می کند.

چرا کودکان و نوجوانان به مشاوره نیاز دارند؟

کودکان نیز به اندازه بزرگسالان استرس دارند. به عنوان مثال، مشکلات مدرسه و خانواده از منابع رایج استرس در کودکان هستند. علل استرس تحصیلی ممکن است شامل تکالیف سنگین یا دشوار، اضطراب امتحان، فشار همسالان و مشکلات یادگیری باشد.

مشکلات خانوادگی می تواند شامل مشاجره والدین، طلاق، نقل مکان، خواهر و برادر جدید، بیماری جدی، مرگ و اندوه باشد.

علاوه بر این، تغییرات در رفتار یا خلق و خوی ممکن است نشان دهنده نیاز او به کمک باشد. این تغییرات ممکن است به صورت رفتارهایی مانند بی تفاوتی، مشاجره و جدایی، یا احساساتی مانند افسردگی، خشم، اضطراب و استرس ظاهر شوند. اگر متوجه تغییرات قابل توجهی شدید، مشاوره کودک و نوجوان ممکن است یک گزینه درمانی موثر برای کودک شما باشد.

اهداف مشاوره برای کودکان و نوجوانان

اهداف درمانی فردی متناسب با نیازهای کودک و خانواده است. به طور کلی، برنامه های درمانی ما برای کودکان و نوجوانان چندین هدف را دنبال می کند. همانطور که برای کاهش علائم اضطراب تلاش می کنیم، همچنین برای تقویت منابع اجتماعی و عاطفی کودک تلاش می کنیم.

به این ترتیب شما به اهداف مشاوره خود می رسید.

ما در تلاش هستیم تا محیطی را ایجاد کنیم که در آن کودکان و جوانان احساس امنیت کنند و از تهدیدات واقعی یا خیالی رها شوند.

سپس برای شناسایی مسائل، تحقیق و بیان احساسات با آنها کار می کنیم.

لیست مشاوران کافه مشاور