قوانین و مقررات کافه مشاور

قوانین و مقررات کافه مشاور

قوانین و مقررات کافه مشاور

آیا شما سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر به جواب خود نرسیدید حتما با کافه مشاور در میان بگذارید

 موارد بسیار مهم برای کاربران خدمت دهنده ( مشاور )

تفاهم نامه همکاری

1 – حق الزحمه به صورت ماهیانه به شماره شبا که در سامانه توسط کاربر( مشاور ) ثبت شده است پرداخت می گردد.

2 – کاربر ( مشاور ) به هیچ عنوان اجازه دادن شماره شخصی و ID اینستاگرام و تلگرام و شماره واتس آپ شخصی خود را به کاربر خدمت گیرنده ندارد .

تبصره مهم: در صورت گزارش این موضوع کاربر خدمت دهنده ( مشاور ) از سامانه حذف می شود و کارکرد و مبلغ درآمد مشاور صفر می شود.

3 – تماس ها به صورت دایورت می باشد و شماره ای که برای مشاوره به کاربر خدمت دهنده ( مشاور ) تماس می گیرد شماره 02162999042 می باشد.

4 – هزینه راه اندازی و بهربرداری از خدمات سامانه 50 درصد از هزینه عنوان شده شما می باشد.

5- استفاده از عکس مناسب و مشخصات شخصی مشاور اجباری می باشد.

6 – برای مشاوران که در تقویم کاری مشخص شده از سمت مشاور ، پاسخگویی کاربر خدمت گیرنده نباشند امتیاز منفی به حساب می آید.

7- در صورت داشتن هرگونه سوال در قسمت پشتیبانی ( تیکت ) ارسال کنید.

 

ماده ۱  تعاریف و اصطلاحات:

اصطلاحاتی که در این شرایط و قوانین به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

۱-۱  سامانه  : سامانه هوشمند کافه مشاور  که نسبت به ارائه خدمات کافه مشاور اقدام می‌کند.

۱-۲– خدمات کافه مشاور: خدمات نرم‌افزاری سامانه جهت ارائه خدمات تخصصی سلامت اعم از مشاوره و آزمایشگاه از طرف کاربر خدمت دهنده به کاربر خدمت گیرنده.

۱-۳– اپلیکیشن: نرم‌افزار متعلق به سامانه که به منظور استفاده از خدمات کافه مشاور، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط مندرج در قرارداد خصوصی و سند حاضر به کاربران یا طرف‌های تجاری سامانه اعطا می‌شود.

۱-۴– قرارداد خصوصی: توافق کتبی یا الکترونیکی فی‌مابین سامانه و کاربر خدمت دهنده، جهت بهره‌برداری موقت از نرم‌افزار کافه مشاور.

۱-۵– کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است، اعم از خدمت گیرنده و خدمت دهنده، که بر اساس شرایط و قوانین حاضر از طریق اینترنت به اپلیکیشن متصل و از خدمات کافه مشاوربهره‌مند می‌شود.

۱-۶– کاربران: از کاربران خدمت دهنده و گیرنده، تحت عنوان کاربران یاد می‌شود.

۱-۷– کاربر خدمت دهنده: شخص حقیقی است که در اپلیکیشن خدمت دهنده کافه مشاوربرای دریافت درخواست خدمت و ارائۀ خدمات ثبت‌‌نام کرده ‌است و بر اساس قوانین کشور ایران مجوز یا پروانه مورد نیاز برای ارایه خدمت مورد نظر در حوزه تخصص ثبت شده در سامانه را دارد و ممنوعیت یا منعی از طرف مراجع ذیصلاح برای فعالیت ندارد.

۱-۸– کاربر خدمت گیرنده: شخص حقیقی یا حقوقی است که در اپلیکیشن خدمت گیرنده کافه مشاوربرای ارسال درخواست خدمت ثبت‌‌نام کرده‌ است.

۱-۹– حساب کاربریحسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات کافه مشاور در اپلیکیشن ساخته‌اند.

۱-۱۰– اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات کافه مشاوردارند. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب و یا با استفاده از کافه مشاور کارت یا کیف پول طبق شرایط و قوانین حاضر، منظور و محاسبه خواهد شد.

۱-۱۱– اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در کافه مشاور قرار داده می‌شود، اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره‌برداری از خدمات کافه مشاورتوسط سامانه تولید یا در اختیار سامانه قرار می‌گیرد.

۱-۱۲– قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین‌نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد، اعم از قوانین حوزه بهداشت و درمان و علوم پزشکی.

۱-۱۳– مشاوره یا توصیه: هرگونه گفتار، نوشتار یا عملی که در پاسخ به درخواست کاربر خدمت گیرنده از سوی کاربر متخصص (از طریق بستر سامانه کافه مشاور) به وی ارائه می شود.

ماده ۲  حساب کاربری:

۲-۱ کاربران با ثبت‌نام در اپلیکیشن کافه مشاور، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن، می‌پذیرند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی‌اش پذیرفته‌اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفادۀ کاربران از اپلیکیشن، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در سایت و اپلیکیشن کافه مشاوردر دسترس است.

۲-۲– برای استفاده از خدمات کافه مشاورلازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی هستند، می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن کنند. کاربران برای استفاده از خدمات باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن کافه مشاورثبت کند.

۲-۳ کاربران شخص حقوقی مکلف به معرفی نماینده (شخص حقیقی) برای ثبت‌نام در اپلیکیشن هستند و اطلاعات این شخص حقوقی باید در اپلیکیشن قید شود.

۲-۴ هیچ‌یک از کاربران حق استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مرتبط یا واسط را برای استفاده از اپلیکیشن اعم از احراز هویت، تکمیل اطلاعات، ارسال درخواست و غیره ندارند.

۲-۵ کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی اپلیکیشن را مطابق با واقعیت، صحیح و به‌‌روز وارد کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، هیچ مسئولیتی در زمینه خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلام شده، بر عهده سامانه نخواهد بود.

۲-۶ کاربران متعهد می‌شوند که صرفا با ایمیل متعلق به خود در اپلیکیشن ثبت‌نام کنند. در غیر این صورت در برابر شخص ذی‌نفع صاحب ایمیل تماما مسئول بوده و سامانه به محض آگاهی از این موضوع، مجاز است نسبت به لغو عضویت و حساب کاربری اقدام کند.

۲-۷ هر شخص می‌تواند فقط یک حساب کاربری به عنوان کاربر خدمت دهنده یا کاربر خدمت گیرنده داشته باشد. در صورتی‌که سامانه اطلاع یابد که حساب‌های کاربری متعددی به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی وجود دارد، مجاز است نسبت به قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌های کاربری مذکور اقدام کند.

۲-۸– مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن انجام می‌شود، به عهدۀ کاربران است. بنابراین مسئولیت اشخاص ثالث یا افرادی غیر از کاربر که با آن حساب از خدمات اپلیکیشن استفاده می‌کنند، تماما متوجه کاربر صاحب‌حساب است.

۲-۹ مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری و گوشی موبایل، کاربران موظف هستند در اسرع وقت موضوع را به اطلاع سامانه برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به سامانه انجام نشده، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور و موبایل کاربر انجام شده و می‌شود به عهدۀ خود شخص خواهد بود.

۲-۱۰ کاربران حق ندارند به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات کافه مشاورمتوجه مدیران اشخاص حقوقی خواهد بود.

۲-۱۱–  در شرایط خاصی ممکن است از کاربران برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در این شرایط اگر کاربران اطلاعات کافی در اختیار سامانه قرار ندهند، سامانه می‌تواند حساب کاربری آن‌ها را مسدود و از ارائۀ خدمات به آن‌ها خودداری کند.

۲-۱۲ ممکن است بنا به مورد و حسب صلاح‌دید سامانه، از کاربران درخواست شود که مدارکی را تکمیل و یا ارائه و اطلاعات موجود را اصلاح کنند. در این صورت، کاربر متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی سامانه خواهد بود. در غیر این صورت سامانه می‌تواند حساب کاربری شخص را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به او مذکور خودداری کند.

۲-۱۳– اطلاعات کاربری کلیه کاربران نزد کاربر گیرنده اطلاعات، محرمانه بوده و هیچ یک از کاربران حق ندارند اطلاعات مربوط به حساب طرف مقابل را (اعم از مشخصات هویتی، شماره تماس، آدرس، عکس و غیره) ذخیره یا منتشر کند و در دسترس دیگران قرار دهد.

ماده ۳  استفاده از کافه مشاور:

۳-۱ کاربران اعم از خدمت دهنده و گیرنده متعهد می‌شوند در زمان استفاده از اپلیکیشن کافه مشاورکلیه مسائل اخلاقی را رعایت کنند.

۳-۲– با استفاده از خدمات کافه مشاور، کاربران می‌پذیرند و موظف هستند که از خدمات ارائه شده برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، خلاف شرع و مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.

۳-۳ کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات کافه مشاوربه صورتی استفاده نکنند که به کافه مشاورو شرکای آن صدمه‌ای وارد شود. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در خدمات کافه مشاوردر جهت منافع شخصی و یا آسیب مادی یا معنوی به منافع سامانه سوءاستفاده کنند، سامانه ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری آن‌ها، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع ذی‌صلاح، نسبت به پیگیری قانونی از جمله مطالبه خسارات وارده اقدام کند.

۳-۴ کاربران می‌پذیرند که سامانه ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آن‌ها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود، اما با انصراف از دریافت این پیام‌ها مشکلات احتمالی در استفاده از خدمات کافه مشاور را می‌پذیرند و ممکن است اطلاعات مقتضی را به موقع دریافت نکنند.

۳-۵– سامانه ممکن است کدهایی را به عنوان هدیه به کاربران ارائه کنند. با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، یا درصدی از هزینۀ خدمات کاسته و یا درصدی از هزینۀ خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در اپلیکیشن کافه مشاوراضافه ‌می‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آن‌ها منوط به تشخیص و صلاح‌دید سامانه یا طرف تجاری بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربران حق طرح هیچ‌گونه ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهند داشت.

۳-۶ کاربران می‌پذیرند که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربران مجاز نیستند این کدها را به صورت عمومی منتشر کنند – حتی اگر سامانه در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد – مگر اینکه سامانه رسماً این اجازه را به آن‌ها داده باشد.

۳-۷ کاربران می‌پذیرند اعتباری که در حساب کاربری خود دارند مستقل از روش کسب قانونی آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک یا وارد کردن کدهای تخفیفی که سامانه در اختیار آن‌ها قرار داده یا هر روش دیگری باشد) فقط برای استفاده از خدمات کافه مشاورقابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

۳-۸ کاربران می‌پذیرند کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه ارائه خدمات به آن‌ها داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که سامانه برای ارائه این کدها هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای آن‌ها محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار بر اساس شرایط کد اختصاص داده شده، تغییر دهد یا در صورت لزوم آن‌ها را باطل کند. هم‌چنین در صورتی که سامانه تشخیص دهد، اعمال این کد به علت خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیرقانونی بوده است، می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آن به حساب کاربر افزوده شده را باطل یا حذف کند.

۳-۹ مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و هم‌چنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از خدمات کافه مشاوربه عهدۀ کاربران است.

۳-۱۰ کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام استفاده از خدمات ارائه شده در اپلیکیشن، از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات کافه مشاورکسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات کاربران در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر مغایر با قوانین کافه مشاوراست. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول زمان استفاده از خدمات و اپلیکیشن کافه مشاور، فقط در شرایط ضروری و به میزان مورد نیاز از اطلاعاتی که از کاربران ارائه شده است، استفاده کنند. استفادۀ کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، سامانه و شخص ذینفع مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.

۳-۱۱ با استفاده از خدمات کافه مشاور، کاربران می‌پذیرند که حین استفاده از اپلیکیشن کافه مشاور، آن را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات شخصی خود قرار ندهند و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کنند.

۳-۱۲– کاربران متعهد به رعایت همۀ شرایط و قوانین، اصول اسلامی، خلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در هنگام استفاده از کافه مشاورهستند.

۳-۱۳– کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌کنند که متن حریم خصوصی کافه مشاوررا مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.

۳۱۴کاربران می‌پذیرند که کافه مشاورارائه دهنده خدماتی است که ارتباط بین کاربران خدمت دهنده با خدمت گیرنده را جهت توافق بر ارائه خدمت مورد نظر فراهم می‌کند. در خدمات کافه مشاورکاربر خدمت دهنده مختار است یک درخواست را بپذیرد یا رد کند، همچنین کاربر گیرنده خدمت مختار است پس از ارسال درخواست، مشخص شدن کاربر خدمت دهنده و قبل از ارائه خدمت مورد نظر اقدام به لغو درخواست کند. لذا هر درخواستی و قبول درخواستی که کاربران خدمت دهنده با خدمت گیرنده انجام می‌دهند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین کاربران در نظر گرفته شود.

تبصره ۱ در صورت رد بی‌دلیل درخواست توسط کاربر خدمت گیرنده و یا لغو بی‌دلیل و به کرات درخواست توسط کاربر خدمت دهنده، سامانه می‌تواند نسبت به غیرفعال کردن حساب کاربری آن‌ها به صورت موقت یا دائم اقدام کند.

۳-۱۵ خدمات کافه مشاورممکن است با مشارکت خدمات سامانه‌ها یا طرف تجاری دیگری ارائه شود که سامانه کافه مشاور کنترلی روی آن‌ها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، شرایط و قوانین مختص خود را دارند و کافه مشاورمسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این سامانه‌ها ندارد.

۳-۱۶– از آنجایی که ممکن است شخص یا اشخاصی غیر از کاربر خدمت گیرنده از حساب کاربری وی استفاده کنند، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه متوجه کاربر خدمت گیرنده است. هم‌چنین لازم به ذکر است که هرگونه مسئولیت قانونی استفاده‌کننده یا خدمت گیرنده از حساب کاربری، نسبت به کاربر خدمت دهنده و سامانه متوجه کاربر گیرنده است و بدین ترتیب کاربر مذکور و گیرندگان واقعی خدمت مورد نظر نسبت به سامانه دارای مسئولیت تضامنی هستند.

ماده ۴  هزینه‌ها و پرداخت:

۴-۱– کاربران می‌پذیرند امکان استرداد هزینه‌هایی که بر اساس شرایط استفاده از خدمات اپلیکیشن به سامانه می‌پردازند، وجود ندارد. سامانه مغایرت در هزینه اعلامی و پرداخت شده را تنها در ۴۸ ساعت اولیه رسیدگی می‌کنند. بنابراین کاربران باید موضوع را در همان ۴۸ ساعت اولیه به اطلاع سامانه برسانند.

۴-۲ کاربران می‌پذیرند هزینۀ ارائه خدمات از طرف سامانه مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن نمی‌توانند اعتراضی نسبت به هزینۀ اعلام شده داشته باشند. بدیهی است از آنجا که کاربران مجاز به عدم پذیرش هزینۀ اعلام شده از سوی سامانه هستند، در صورت قبول، متعهد به پرداخت آن می‌شوند. به همین منظور کاربران با قبول این شرایط و قوانین اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبۀ سامانه را از محل اعتبار کاربری خود به سامانه می‌دهند.

۴-۳ پرداخت هزینۀ خدمت ارائه شده و سایر هزینه‌های اعلام شده توسط کافه مشاورفقط از طریق روش‌هایی که توسط سامانه مشخص می‌شود می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری کافه مشاور، کیف پول کافه مشاور یا سایر طرف‌های تجاری، پرداخت اینترنتی جهت افزایش موجودی حساب کاربری و یا از طریق USSD برای افزایش اعتبار. روش‌های پرداخت محدود به موارد مذکور بوده است. هرگونه روش دیگری نظیر کارت به کارت، تهاتری و غیره مورد تایید سامانه نیست و در این صورت سامانه هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

۴-۴ کاربران می‌پذیرند که باید هزینۀ ارائه خدمات از طرف کافه مشاوررا مستقل از هرگونه مشکلی که ممکن است در برنامۀ کافه مشاورجهت پرداخت آنلاین به وجود آید به سامانه پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق نرم‌افزار فراهم نشود، کاربران همچنان موظف به پرداخت هزینه‌های ارائه خدمات خواهند بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربران با مرکز تماس سامانه به روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی‌ که کاربران به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزار پرداخت را انجام نداده باشند، سامانه یا طرف تجاری حق دارند هزینه را از اعتبار کاربران در کافه مشاور، کیف پول کافه مشاور یا سایر طرف‌های تجاری کسر کنند و در صورت عدم پرداخت حساب کاربری آن‌ها مسدود خواهد شد.

۴-۵ کاربر خدمت گیرنده می‌پذیرند جبران هرگونه اقدامی علیه کابر خدمت دهنده در زمان استفاده از خدمات کافه مشاوربرعهده ایشان است. در چنین مواردی سامانه حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب کافه مشاوریا کیف پول کافه مشاور یا سایر طرف‌های تجاری از کاربر خدمت گیرنده کسر یا از او وصول کند. در صورتی که اعتبار موجود نزد سامانه به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، کاربر خدمت گیرنده و یا سامانه مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهند بود. همچنین چنان‌چه کاربر خدمت گیرنده به فحاشی، توهین و سایر رفتارهای خلاف قانون علیه کاربر خدمت دهنده اقدام کند حق مراجعه کاربر خدمت دهنده به مراجع ذی‌صلاح محفوظ است. علاوه بر آن سامانه حق مراجعه به مراجع ذی‌صلاح را به دلیل لطمه به شهرت و اعتبار تجاری خود خواهد داشت.

ماده ۵  مسئولیت کافه مشاور:

۵-۱ سامانه با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ۲۴ ساعته، واحد رسیدگی به شکایات و فرایند میانجیگری، تمامی تلاش خود را برای جلب رضایت کاربران و رفع هرگونه اختلاف احتمالی بین آنها در زمان استفاده از خدمات کافه مشاوربه کار می‌گیرند.

۵-۲– سامانه با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران در پایان خدمات ارائه شده تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.

۵-۳ سامانه برای فراهم کردن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری توسط دستگاه‌های کاربران تلاش می‌کنند، اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.

۵-۴ اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد سامانه محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده، مگر برابر قانون و تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در موارد قانونی و هم‌چنین درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، سامانه مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق اپلیکیشن امکان‌پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی، ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست، مگر به حکم قانون.

۵-۵ شرایط پرداخت هزینه مشاور به صورت 50 درصد می باشد و از مبلغی که در پروفایل پیشنهاد می شود به ازای هر دقیقه سامانه مبلغ خود را برداسته و حق الزحمه به شماره شبا مشاور واریز می شود.

۵-۶ همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران درباره نحوه و شرایط ارائه خدمات کافه مشاورو استفاده از نرم‌افزار‌های ارائه‌دهنده خدمات اعم از خدمت گیرنده و خدمت دهنده، توسط سامانه در نرم‌افزار قرار داده شده است. اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آن‌ کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات کافه مشاورآشنا شوند. همچنین همکاران سامانه در مرکز تماس به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هرگونه ابهام و سوال کاربران هستند.

۵-۷– مسئولیت سامانه فقط در فرضی متصور است که کاربران از طریق اپلیکیشن اقدام به اخذ خدمات از جمله ارسال درخواست و قبول توسط کاربر دیگر کرده باشند. لذا اگر کاربر خدمت دهنده و کاربر خدمت گیرنده که در اپلیکیشن کافه مشاور ثبت‌نام کرده‌اند، خارج از اپلیکیشن با یکدیگر بر انجام ارائه خدمت توافق کنند، هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه سامانه نخواهد بود.

ماده ۶  مسئولیت کاربران:

۶-۱ مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام استفاده از خدمات اپلیکیشن کافه مشاور) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و سامانه هیچ مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهند داشت. سامانه می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذی‌صلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورد.

۶-۲ هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های سامانه شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. سامانه این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر متخلف را مسدود کند و در صورت نیاز اقدامات قانونی لازم را علیه متخلف به‌عمل آورد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

۶-۳–  مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات حوزه سلامت اعم از مقررات وزارت بهداشت، معاونت درمان، نظام پزشکی و آئین نامه  و دستورالعمل های صادره برعهده کاربران است و سامانه در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

۶-۴ کاربران متعهد می‌شوند در صورت مواجهه با نقض هر کدام از تعهدات حین ارائه خدمت و یا نقض قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) بدون مداخله مستقیم، از انجام هر اقدامی بر اساس صلاح‌دید شخصی پرهیز کنند. کاربر خدمت دهنده در صورت نیاز می‌تواند ارائه خدمت خود را متوقف و موضوع را با پشتیبانی سامانه در میان بگذارد، کاربر خدمت گیرنده نیز می‌تواند تا برقراری تماس با پشتیبانی از کاربر خدمت دهنده درخواست توقف خدمت مورد نظر را داشته باشد. در نهایت پشتیبانی سامانه تصمیم مقتضی را بر مبنای وضعیت اخذ می‌کند و در صورت لزوم موضوع با نیروی انتظامی و مراجع ذیصلاح در میان گذاشته می‌شود.

تبصره ۵– قطع ارائه خدمت توسط کاربر خدمت دهنده بدون رضایت کاربر گیرنده خدمت و قبل از اعلام نظر پشتیبانی سامانه ممنوع است.

۶-۵– کاربر خدمت گیرنده مطلع است و می‌پذیرد که در زمان نصب نرم‌افزار کافه مشاور یا به‌روزرسانی آن، نسبت به فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی گزینه‌ی دسترسی به «اطلاعات آماری» در بخش تنظیمات نرم‌افزار اقدام می‌کند. کاربر گیرنده خدمت در فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی گزینه‌ دسترسی به «اطلاعات آماری» کاملا مختار است. لازم به توضیح است که دسترسی به اطلاعات آماری در تحقیقات بازاریابی و برای بهبود تجربه ارائه خدمت با کافه مشاوربه کار می‌رود و به صورت خودکار فعال است.

۶-۶ کاربران مکلف به رعایت کلیه شرایط و قوانین منتشر شده در اپلیکیشن کافه مشاورهستند و در صورت نقض تعهدات و شرایط مذکور مسئول پذیرش کلیه آثار ناشی از تخلف در قبال کافه مشاورو اشخاص ثالث خواهند بود.

۶-۷– کاربران (اعم از کاربر خدمت دهنده یا کاربر خدمت گیرنده) باید توجه داشته باشند هرگونه توصیه و مشاوره ارایه شده توسط کاربر خدمت دهنده فقط مختص شخصی است که درخواست مشاوره داشته و با توجه به تفاوت شرایط هر شخص نسبت به شخص دیگر، کاربران باید از عمل به مشاوره و توصیه ارایه شده به شخص دیگر خوداری کند.

۶-۷– کاربران باید توجه داشته باشند سامانه کافه مشاوربرای استفاده و ارایه خدمات در صورت رخداد موارد اورژانس پزشکی، اورژانس اجتماعی و هر مورد اورژانسی دیگر یا مواردی که در آن حضور فیزیکی متخصص و یا معاینه بالینی یا اندازه گیری علایم حیاتی نیاز باشد، ایجاد نشده و در این موارد خدماتی ارایه نمی‌کند. لازم به ذکر است کاربران در چنین مواردی باید با اورژانس شهر خود یا هر مرجع در نظر گرفته شده برای رسیدگی به آن مورد اورژانسی تماس حاصل بگیرند (مورد اورژانس به مواردی همچون تصادفات، خونریزی، صدمات ناشی از ضرب و جرح، موارد مسمومیت، کاهش سطح هوشیاری، هر موردی مشکوک به انواع سکته، آسیب‌‌های ناشی از خودکشی و هر آنچه که عرفا به نام مورد اورژانسی شناخته می‌شود یا نیاز به فوریت‌های پزشکی دارد گفته می‌شود.لازم به ذکر است کلیه موارد مطرح شده در این بند تمثیلی بوده و جنبه حصری ندارد و محدود به موارد ذکر شده نیست.

۶-۸– کاربر خدمت دهنده در ارایه توصیه و مشاوره موظف به رعایت کلیه قوانین، دستورالعمل‌ها، همچنین عرف و رویه آن حوزه است. همچنین کاربران باید توجه داشته باشند شرایط زمانی (مثلا توصیه باید در زمانی خاصی انجام شود)، شرایط عمومی و اختصاصی (شرایط حاکم بر وضعیت جسمانی یا روانی) هر فرد در هر توصیه و مشاوره ارایه شده از جانب کاربر خدمت دهنده و کاربر خدمت گیرنده باید مورد توجه قرارگیرد. کافه مشاورصرفا یک بستر نرم‌افزاری برقرارکننده ارتباط میان کاربر متخصص و کاربر عادی است و هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مشاوره انجام شده ندارد.

۶-۹ کاربر خدمت دهنده حق ارائه مشاوره در حوزه غیر تخصصی خود را نداشته همچنین از کاربران درخواست می‌شود در صورت مواجهه با چنین مواردی نسبت به ارایه گزارش تخلف به پشتیبانی اقدام کنند.

ماده ۷  موارد فنی:

۷-۱ کاربران مجاز نیستند هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد Source Code نرم‌افزارهای کافه مشاورو سوپر اپ کافه مشاور شامل دیکامپای Decompile، مهندسی معکوس Reverse Engineering یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

۷-۲ کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring و روش‌های دیگر، نسخۀ دیگری از خدمات کافه مشاوریا سوپر اپ کافه مشاور را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار کافه مشاوریا سوپر اپ کافه مشاور یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

۷-۳ کاربران مجاز نیستند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذار (Indexing)، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

۷-۴ کاربران مجاز نیستند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از اپلیکیشن کافه مشاور، سوپر اپ کافه مشاور یا سامانه‌های مرتبط با کافه مشاور انجام دهند.

ماده ۸  محتوای تولید شده توسط کاربران:

سامانه ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهند که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل، شبکه‌های اجتماعی و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت این مطالب همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آن‌ها در خدمات‌ مرتبط به کافه مشاوریا سوپر اپ کافه مشاور، کاربران این حق را به سامانه می‌دهند که اطلاعاتی را که از حالت محرمانه خارج شده است، منتشر کنند و یا به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کنند.

ماده ۹  قطع خدمات:

سامانه یا طرف تجاری به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم می‌تواند امنیت و آرامش کسب و کار و یا دیگر کاربران را در معرض تهدید قرار دهد، طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور یا عدم اجازه استفاده از خدمات به صورت موقتی یا دائم است. اگر کاربران تعهدات این شرایط و قوانین را رعایت نکنند یا دسترسی آنها به خدمات کافه مشاوریا سوپراپ کافه مشاور خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، سامانه حق حذف دسترسی کاربر مذکور را به خدمات کافه مشاوردارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

ماده ۱۰  توافق از راه دور:

۱۰-۱ کاربران توافق می‌کنند برای مبادلۀ آسان اطلاعات و انجام توافقات جدید، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های شرایط و قوانین حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، تنظیم قراردادها، اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌های مربوط به سامانه، از طریق اپلیکیشن کافه مشاورو سوپر اپ کافه مشاور به‌عمل آید. کاربران ضمن پذیرش شرایط و روند اجرایی توافق از راه دور و به صورت الکترونیکی، موافقت خود را نسبت به اعمال هرگونه شرایط و توافق جدید از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیکی اعلام می‌کنند.

۱۰-۲ حساب کاربری متعلق به شخص کاربر و استفاده از آن قائم به شخص کاربر و غیر قابل انتقال است. کلیه مسئولیت‌های مربوط به حفظ و حراست از حساب کاربری برعهدۀ کاربر دارنده حساب کاربری است. کاربران ضمن پذیرش کلیه مسئولیت ناشی از استفاده از حساب کاربری، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور اعم از شکل، عبارت، تاییدیه، انتخاب اشکال و تایید آن‌ها را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ کاربران غیر قابل استماع و مردود است.

۱۰-۳ کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف سامانه به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

۱۰-۴ کاربران با عضویت در خدمات کافه مشاورو استفاده از آن قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

۱۰-۵ کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌های مرتبط ارائه‌شده توسط سامانه جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق اپلیکیشن، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و  تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.

۱۰-۶–  با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربران موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه سامانه و طرف تجاری، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام می‌کند. و