مشاوره اختلال دوقطبی تلفنی

مشاوره اختلال دوقطبی تلفنی

مشاوره اختلال دوقطبی تلفنی

مشاوره اختلال دوقطبی تلفنی این امکان را فراهم کرده که از سراسر ایران به راحتی و آسانی به صورت آنلاین با مشاور خود در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی و یا متنی وارد لیست مشاوران آنلاین کافه مشاور شوید و با یک تماس راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

کراپلین اولین کسی بود که اختلال دوقطبی را به عنوان «افسردگی شیدایی» توصیف کرد. اما اندکی بعد به «اختلال اضطرابی» تغییر نام داد. این اختلال شامل نوسانات خلقی است و اغلب به عنوان اختلال هیپومانیا/دوقطبی توصیف می شود. اگرچه معیارهای تشخیص اختلال دوقطبی مشابه معیارهای افسردگی اساسی است، افراد مبتلا به اختلال دوقطبی ممکن است تجربیات گیج کننده و غیرعادی را در طول دوره های افسردگی تجربه کنند. بنابراین، اعتصابات همزمان قابل درک است. بیماران نیاز به مراقبت طولانی مدت از بهترین روانشناسان تهران یا شهرستان ها دارند.

مرحله شیدایی حداقل یک هفته طول می کشد. مرحله هیپومانیک حداقل 4 روز طول می کشد. و دوره افسردگی شدید حداقل 2 هفته طول می کشد. اختلال دوقطبی شامل دوقطبی I، دوقطبی II و سیکلوتیمیا است. پیشنهاد شده است که افراد مبتلا به اختلال دوقطبی که چهار دوره مختلف (مانیا، هیپومانیا یا افسردگی اساسی) را در یک سال تجربه می‌کنند، دارای اختلال دوقطبی به سرعت پیشرونده (اختلال دوقطبی پایدار و علائم روان‌پریشی) هستند. دریفت یک بعدی در نظر گرفته می شود.

اختلال دوقطبی چیست؟

تشخیص و علائم.

در اختلال دوقطبی، علاوه بر دوره افسردگی، باید حداقل یک دوره از علائم شیدایی (توهمات کامل، تصاویر گیج کننده، یا توهم) وجود داشته باشد. در طول یک دوره خلسه کامل، علائم روان پریشی مانند توهمات عاطفی یا توهم ممکن است رخ دهد. اختلالات فکری رسمی نیز ممکن است رخ دهد.مشاوره روانشناسی اشاره دارد که مراحل شیدایی شامل دوره هایی است که فرد دارای ویژگی های زیر است:

گرم و مهربان

افزایش عزت نفس

کاهش نیاز به خواب.

کلمات برجسته شده

یک جهش فکری

مشکل در تمرکز.

اضطراب و انرژی ذهنی.

توانایی تصمیم گیری ضعیف شده است.

درگیر شدن در فعالیت هایی که سرگرم کننده هستند اما پیامدهای خطرناکی دارند

مشاوره افسردگی

علائم افسردگی شدید است و می تواند در فعالیت های روزانه مانند کار، مدرسه و روابط تداخل ایجاد کند. افسردگی می تواند با علائم زیر ظاهر شود:

خلق افسرده (در کودکان به عنوان خلق بد دیده می شود).

از دست دادن سود

رژیم غذایی خود را تغییر دهید (کم و بیش).

تغییر در خواب (افزایش یا کاهش).

تاخیر در تحویل

کاهش شدت

احساس گناه و بی ارزشی.

تمرکز کاهش یافت

ترس از خودکشی

تمایز بین اختلال دوقطبی نوع 1  نوع 2

از آنجایی که اختلال دوقطبی می تواند با یک دوره افسردگی اساسی شروع شود، تشخیص مشاوره افسردگی نیاز به پیگیری طولانی مدت دارد. دوقطبی I زمانی تشخیص داده می شود که فرد دوره های کامل اختلال دوقطبی و افسردگی اساسی را تجربه کند. زمانی که حداقل یک دوره افسردگی اساسی با یک دوره افسردگی اساسی همپوشانی داشته باشد، به آن اختلال دوقطبی می گویند. میانگین سن شروع آن حدود 20 سال است و هم مردان و هم زنان را مبتلا می کند.

سندرم سیکلوتیمیا

سیکلوتیمیا زمانی تشخیص داده می شود که تغییرات قابل توجهی در خلق و خوی ایجاد شود، اما به اندازه کافی شدید نیستند که به عنوان اختلال دوقطبی طبقه بندی شوند. اساسا بین افسردگی خفیف و پارانویا متفاوت است. سیکلوتیمیا تفاوت جنسیتی ندارد و می تواند در اوایل نوجوانی ظاهر شود.میانگین سن شروع مشابه با اختلال دوقطبی (یعنی حدود 20 سالگی) است. از آنجایی که علائم بیماری خفیف است، جستجوی درمان لزوماً ضروری نیست و خطر عدم تشخیص زیاد است.

تجربه ذهنی افراد مبتلا به سیکلوتیمیا شامل احساس ناتوانی در کنترل تغییرات غیرمنتظره است. یکی دیگر از اثرات روانی این بیماری عدم اطمینان است. افراد مبتلا به سیکلوتیمیا بین احساس ضعف و قدرت، شایستگی و بی کفایتی در نوسان هستند. هنگامی که متوجه شدید که این عدم اطمینان به دلیل نوسانات خلقی است، سردرگمی شما فروکش می کند و با یک مشاوره روانشناسی تلفنی صحبت کنید. اگرچه علائم و اختلالات رفتاری ممکن است به شدت اختلال دوقطبی نباشد، عملکرد اجتماعی و ارتباطی ممکن است به شدت مختل شود.

تفاوت بین اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی

شاید بزرگترین چالش در تشخیص اختلال دوقطبی، شباهت متغیر صفات و علائم به نمودارهای شخصیتی مرزی پایین، از جمله شرکای ضد اجتماعی، افراد، خودشیفتگی و اختلال دوقطبی و تشخیص اختلال دوقطبی باشد. این اختلال شخصیت که با نوسانات خلقی مشخص می شود، در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی شایع است و بنابراین تشخیص را دشوار نمی کند. یک خطای تشخیصی رایج این است که بیماران به دلیل احساسات ناخودآگاه و رفتار کنترل نشده، تداعی های خودشیفتگی یا خیالی دارند. تفاوت بین ناتوانی مستقیم دوچرخه سواری و ناتوانی هویت گسسته

مشاوره آنلاین افسردگی

گذار از یک شخصیت کمی متفاوت می تواند به عنوان یک چرخه سریع دیده شود که تقریباً چهار بار در روز یا در موارد شدید یک بار در ساعت یا هر دقیقه اتفاق می افتد. چنین سرعت و راحتی با اختلال دوقطبی امکان پذیر نیست. چرخه‌های سریع‌تر از اینها (دوره‌ها کوتاه‌تر از حد لازم، به‌ویژه اگر در یک روز اتفاق بیفتند) تشخیص‌های دیگر (مثلاً تغییرات در بیماران مبتلا به اختلال هویت تجزیه‌ای) یا سایر شرایط مختلط با علائم افسردگی و خمیازه نشان می‌دهد که به طور همزمان رخ می‌دهند. بیماران خارج از این محدوده باریک باید بر اساس بیماری زمینه ای درمان شوند. شیدایی خالص اغلب در سال های اول بیماری رخ می دهد. در سال‌های اخیر، رشد در معرض خطر بیشتر و بیشتر شده است و شادی‌ها و غم‌ها در هم آمیخته شده‌اند.

ذهن آگاهی در حالات شیدایی

حالت عاطفی

دکتر لایک. رامین علوی نژاد: در هنگام سکته مغزی، فرد دچار خلسه و هیجان می شود که اغلب با اضطراب موقت و انتقاد شدید و طرد شدن مورد انتظار همراه است. شیدایی به عنوان انرژی اضافی تعریف می شود:

می توان از آن به طور مثبت برای انرژی، مهارت و خلاقیت استفاده کرد.

چه کسی

استرس درونی که منفی است و برای تخریب و اختلال استفاده می شود.

در هر دو مورد، استرس درونی بیش از حد می تواند منجر به رفتارهای تکانشی و پرخطر شود. افراد مبتلا به اسکیزوفرنی اغلب تمایل شدید و حتی ناامیدانه نسبت به دیگران و همچنین میل جنسی قوی و تعامل اجتماعی مهارنشدنی از خود نشان می دهند.

لیست مشاوران کافه مشاور