مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی : مشاوره قبل از ازدواج چیست و چگونه انجام می شود؟ راهنمایی اصولی قبل از ازدواج می تواند به آنها کمک کند تا برای ازدواج بهتر آماده شوند، تصمیمات بهتری در مورد ادامه یک رابطه بگیرند و خود را برای یک رابطه عالی و یک ازدواج پایدار بهتر درک کنند.

اغلب با هم دعوا می کنید؟

اگر متوجه شدید که در رابطه خود دچار مشکل هستید، حتما باید به یک مشاوره ازدواج مراجعه کنید. اگر هر مکالمه ساده ای به مشاجره ختم می شود، ممکن است رابطه شما به کمک یک مشاور ازدواج نیاز داشته باشد، به خصوص اگر مشاجرات شما بد، پرخاشگرانه و آزاردهنده باشد.

در یک ازدواج سالم، مشاجره نباید فراتر از انتقاد و توهین های ناپسند باشد.اگر این مورد برای شما و همسرتان صادق نیست، مشاوره خانواده خوب برای ازدواج شما حیاتی است.

در یک ازدواج سالم، زوج ها تعارض را پشت سر گذاشته و آن را به آینده خود منتقل نمی کنند.

آیا در بحث های بی پایان رفت و برگشت شرکت می کنید؟

اگر متوجه شدید که بارها و بارها درباره موضوعات مشابه صحبت می کنید، حتما از یک مشاوره روانشناسی خانواده کمک بگیرید. اگر درگیری‌های شما با همسرتان همیشه حول همین مسائل می‌چرخد، به این معنی است که نمی‌توان آنها را حل کرد. در این موارد ممکن است برای برقراری ارتباط و حل مسائل به کمک یک مشاور خوب قبل از ازدواج نیاز داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر نمی توانید در مورد مسئولیت های خانوادگی به توافق برسید و اغلب در مورد آن بحث می کنید، یک مشاوره ازدواج می تواند به شما در حل مسائل ارتباطی کمک کند.

خشم در ازدواج نشانه مشکلات اساسی است. اگر مشاجره یا مشاجره بیش از یک ماه است که ادامه دارد و هنوز از آن عبور نکرده اید، وقت آن است که به یک مشاور ازدواج مراجعه کنید.

شما هیچ قصدی برای ایجاد رابطه ندارید؟

اگر برای کشف مشکلات پنهان بین خود سخت کار نمی کنید. اگر شما و همسرتان هرگز دعوا نمی کردید. آیا مشاوره قبل از ازدواج در این مورد ضروری است؟ بله، چون؟ زیرا این رفتار به این معنی است که مشکلی وجود دارد که نمی خواهید در مورد آن صحبت کنید.

اگر تمایل دارید وانمود کنید که همه چیز خوب است یا احساسات خود را سرکوب می کنید، یک مشاور ازدواج می تواند به شما کمک کند تا آنها را به شیوه ای مثبت بیان کنید.

برای مثال، اگر به دلیل سیگار کشیدن همسرتان ناراحت هستید، ممکن است از صحبت کردن در مورد آن بترسید. یک مشاور ازدواج می تواند کمک کند.

آیا نظرات و عقاید متناقضی دارید؟

اگر شما و همسرتان عقاید و عقاید یکسانی ندارید و در این مورد اختلاف نظر دارید، باید قبل از ازدواج نگاهی دقیق به اخلاق داشته باشید. وقتی یک زوج عقاید متفاوتی دارند، برقراری ارتباط و درک احساسات یکدیگر ممکن است دشوار باشد. یک مشاور ازدواج خوب می تواند به شما در یافتن راه حل هایی برای این مشکلات کمک کند، از جمله:

به عنوان مثال، زوج ها امیدوارند که وقتی بچه ها بزرگ شدند، همسر مجبور به ترک شغل خود شود، اما او می خواهد شغل خود را حفظ کند.

باورهای مذهبی مختلف

مثلاً ممکن است همسری بخواهد فرزندان را بر اساس همان اصول دینی تربیت کند در حالی که همسرش این کار را نمی کند.

تنش های ناشی از منافع مختلف

به عنوان مثال، اگر همسر شما به بازی های ویدیویی معتاد است، اهمیت مشاوره قبل از ازدواج آشکار است.

آیا در این رابطه آزار جسمی یا عاطفی وجود داشت؟

اگر آزار جسمی یا عاطفی رخ داد، راه‌های دیگری برای حل مشکلات خود بیابید. اگر مورد آزار جسمی یا عاطفی قرار گرفته اید، مشاوره قبل از ازدواج دیگر توصیه نمی شود. مشاوره مشکل سوء استفاده را حل نمی کند و حتی ممکن است حل آن را به تاخیر بیندازد. در عوض، به پایان دادن به رابطه فکر کنید.

اگر نسبت به همسرتان خشونت آمیز بوده اید و می خواهید رفتار خود را تغییر دهید، به یک درمانگر کاهش خشم مراجعه کنید.

هفت اصل مشاوره ازدواج موفق چیست؟

در زیر 7 اصل یک ازدواج موفق را خلاصه کرده ایم: 1. برنامه های رابطه خود را تقویت کنید. 2. عشق و قدردانی را در روابط پرورش دهید. 3. به طرف شخص بچرخید (به جای اینکه به شخص نگاه کنید یا روی برگردانید). 4. اجازه دهید شریکتان شما را کنترل کند. 5- راه حل ها را حل کنید. 6. غلبه بر چالش های زندگی. 7. در رابطه خود حس هدفمندی ایجاد کنید.

مشاوره قبل از ازدواج 7 کلید زندگی سالم چیست؟

کلید یک ازدواج موفق 1. با دقت گوش کنید و از سوء تفاهم جلوگیری کنید. 2. به شریک زندگی خود بگویید که از حضور او در زندگی خود قدردانی می کنید. 3. به عنوان یک زوج، برای یکدیگر وقت بگذارید. 4. زمان شخصی خود را برنامه ریزی کنید. 5. درک کنید که اشکالی ندارد که مخالف باشید. 6. ایجاد اعتماد. 7. بخشیدن را بیاموزید

چه کسی در ازدواج به آرامش نیاز دارد؟

می توان گفت ما خیلی با هم کنار می آییم. ما نیازی به صحبت با یک مشاور در مورد ازدواج خود نداریم، خودمان می توانیم این کار را انجام دهیم. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که مشاوره قبل از ازدواج روشی مؤثر برای بهبود ارتباطات و یادگیری مهارت‌های مدیریت تعارض و در عین حال افزایش کیفیت و رضایت رابطه است. با استفاده از این جلسات می توانید در تصمیم گیری های خود اطمینان بیشتری پیدا کنید.

ازدواج شما می تواند تا آخر عمر ادامه داشته باشد و اگر تمام جنبه های شخصیت و رابطه خود را به درستی بررسی نکنید، عواقب منفی آن بر زندگی شما تأثیر خواهد گذاشت. مشاوره پیش از ازدواج راهی عالی برای آماده شدن برای زندگی و تشکیل خانواده است.

چه زمانی باید به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنیم؟

مشاوره ازدواج تلفنی : در حالی که چنین مشاوره ای برای هر زوجی ضروری است، اما توصیه می شود در موارد زیر با مشاوران خانواده تماس بگیرید:

تفاوت های فرهنگی

مسائل خانوادگی

اختلاف طبقاتی

ترس از رابطه جنسی

تردید در تصمیم گیری

ترس از جدایی و طلاق

شما مشکل خاصی مانند اعتیاد یا سابقه پزشکی دارید.

چه موضوعاتی در مشاوره زوجین مطرح می شود؟

زوج هایی که به صورت حضوری یا آنلاین در مشاوره ازدواج شرکت می کنند، می توانند انتظار نتایج زیر را داشته باشند:

نگاه واقع بینانه به ازدواج داشته باشید

در زندگی مشترک به خوبی کنار می آیند.

روابط سالم و پایدار را حفظ کنید.

ارتباط مثبت ایجاد کنید

ارزش ها و باورهای دیگران را درک کنید.

کنترل مالی

امیدها و اهداف آینده مانند تمایل به داشتن فرزند را مشخص کنید.

بهتر بدانیم

مهارت های حل تعارض را بیاموزید

بدانید که از ازدواج چه انتظاری دارید

مسائل جنسی را توضیح دهید و حل کنید.

از روابط سمی اجتناب کنید

ترس از ازدواج را از خود دور کنید

نقاط قوت و ضعف رابطه را شناسایی کنید.

بحث ها و اختلافات احتمالی را در آینده شناسایی کنید.

لیست مشاوران کافه مشاور