مشاوره افسردگی تلفنی رایگان

مشاوره افسردگی تلفنی رایگان

مشاوره افسردگی تلفنی رایگان

مشاوره افسردگی تلفنی رایگان راه حلی مقرون به صرفه برای حل مشکلات افسردگی ، اضطراب و استرس می باشد

افسردگی کلمه ای است که اخیراً زیاد می شنویم. به نظر می رسد که این بیماری به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مدرن تبدیل شده است و مانند دشمنی خاموش روح انسان را می مکد. افسردگی آهسته آهسته می آید؛ قبل از اینکه بدانی، لذت زندگی را مانند دشمنی نامرئی از تو می گیرد. اما مهمترین سوال در مورد این بیماری این است که آیا این همه غم و درد می تواند ناشی از اضطراب باشد؟

چه زمانی فردی را غمگین یا افسرده می بینید؟

در این مقاله می خواهیم شما را با این سندرم خاموش آشنا کنیم و به نقش مشاوره روانشناسی در درمان افسردگی بپردازیم. اگر می خواهید درباره افسردگی و علائم آن بیشتر بدانید، در زندگی خود از آن اجتناب کنید و یاد بگیرید که چگونه آن را درمان کنید.

استرس چیست؟
استرس

یک احساس عادی و اغلب مثبت است. با این حال، اگر فردی مرتباً اضطراب بیش از حد را تجربه می کند، ممکن است یک بیماری پزشکی داشته باشد و نیاز به مراجعه به مشاوره روانشناسی تلفنی در درمان اضطراب و افسردگی داشته باشد. اختلالات اضطرابی گروهی از مشکلات سلامت روان هستند که باعث استرس، اضطراب، ترس و نگرانی بیش از حد می شوند.

این اختلال می‌تواند واکنش‌های احساسی و رفتاری را تغییر دهد و همچنین می‌تواند علائم فیزیکی ایجاد کند. ترس های خفیف می توانند مبهم و گیج کننده باشند، در حالی که ترس های شدید می توانند به شدت در زندگی روزمره اختلال ایجاد کنند و نیاز به درمان اضطراب داشته باشند. علائم اختلال اضطراب چیست؟

علائم اختلال اضطراب فراگیر (GAD) معمولاً عبارتند از:

ترس غیر قابل کنترل

به طور فزاینده ای عصبانی می شود

مشکلات تمرکز

اختلالات خواب، مانند مشکل به خواب رفتن.

در حالی که این علائم ممکن است در زندگی روزمره طبیعی باشد، اما برای افراد مبتلا به GAD، تحمل یا شدت آنها به کمک یک درمانگر متخصص در درمان اضطراب و افسردگی نیاز دارد.

برای درک تفاوت بین استرس و اضطراب و کمک گرفتن از یک درمانگر متخصص در درمان اضطراب و افسردگی، ایده خوبی است که انواع اضطراب را درک کنید.

  1. اختلال اضطراب فراگیر.

این نوع اختلال اضطرابی یک بیماری مزمن است که شامل اضطراب و نگرانی بیش از حد و مداوم در مورد رویدادها، اشیاء و موقعیت های زندگی است. افراد مبتلا به این اختلال ممکن است نتوانند علت اضطراب خود را شناسایی کنند.

  1. اختلال هراس

دوره های کوتاه یا ناگهانی ترس و ناراحتی شدید برخی از نشانه های اختلال پانیک هستند. این حملات می تواند باعث لرزش، گیجی، حالت تهوع، سرگیجه و مشکل در تنفس شود. حملات پانیک معمولاً پس از تجربه یک رویداد ترسناک یا استرس طولانی مدت رخ می دهد، اما می تواند بدون هیچ گونه تحریکی نیز رخ دهد.

  1. ترس های خاص

فوبیا ترس های غیر منطقی و اجتناب از اشیا یا موقعیت های خاص است. بر خلاف سایر اختلالات اضطرابی، فوبیا به موضوع خاصی مرتبط نیست. افراد مبتلا به فوبیا ممکن است باور کنند که ترس هایشان غیرمنطقی یا اغراق آمیز است، اما قادر به کنترل احساسات خود نیستند و به کمک یک درمانگر متخصص در درمان اضطراب و افسردگی نیاز دارند.

  1. آگورافوبیا.

ترس و اجتناب از مکان‌ها، رویدادها یا موقعیت‌هایی که ممکن است فرار دشوار باشد یا در صورت گیر کردن کمک در دسترس نباشد. افراد مبتلا به آگورافوبیا ممکن است از ترک خانه یا استفاده از آسانسور یا حمل و نقل عمومی بترسند.

  1. لالایی برگزیده

برخی از کودکان دارای اختلالات اضطرابی هستند که با وجود داشتن مهارت های ارتباط کلامی عالی با دیگران، آنها را از برقراری ارتباط در مکان ها یا موقعیت های خاص (مانند مدرسه) باز می دارد.

  1. اختلال اضطراب اجتماعی یا فوبیای اجتماعی.

فوبیای اجتماعی ترس از ارزیابی منفی دیگران در موقعیت های اجتماعی است. اختلال اضطراب اجتماعی شامل احساسات مختلفی مانند ترس از صحنه، صمیمیت، ترس از خجالت و طرد شدن است

  1. اختلال اضطراب جدایی

اختلال اضطراب جدایی با احساس شدید اضطراب به دنبال جدایی از یک فرد یا مکان مشخص می شود که احساس امنیت را ایجاد می کند. گاهی اوقات اضطراب جدایی می‌تواند علائم هراس را ایجاد کند و به کمک یک درمانگر متخصص در درمان اضطراب و افسردگی نیاز دارد.

مشاوره تلفنی رایگان برای افسردگی

هر سال حدود 6.9 درصد از بزرگسالان (حدود 16 میلیون نفر) افسردگی را تجربه می کنند. حدود 18.1 درصد (حدود 42 میلیون نفر) با اضطراب زندگی می کنند.

در مورد کسانی که به دنبال کمک هستند چطور؟ آیا خوب کار می کند؟ مشاوران باید از چه درمان هایی آگاه باشند؟

یک مشاور حرفه ای دارای مجوز در مطب خصوصی است که از ترکیبی منحصر به فرد از ذهن آگاهی، ژنتیک و در برخی موارد تکنیک های مراقبت از چشم و شنوایی برای کمک به مراجعان در درمان افسردگی و اضطراب استفاده می کند.

من افسردگی و اضطراب را ترکیبی می بینم. آنها بسیار شبیه به هم هستند و از مواد شیمیایی مشابهی روی مغز استفاده می کنند.

افسردگی و اضطراب جنبه‌های روان‌شناختی نیز دارند، به این معنی که افراد را از زندگی در زمان حال باز می‌دارند.

افراد مضطرب همیشه نگران آینده هستند، در حالی که افراد افسرده تمایل دارند بر گذشته تمرکز کنند.

در حالی که از همان تکنیک‌های اساسی برای درمان افسردگی و اضطراب استفاده می‌شود، مهم است که درک کنیم که مشتری می‌خواهد کسی را به جای او صحبت کند.

به عنوان مثال، افراد افسرده سوالات “چرا” زیادی می پرسند، مانند “چرا…؟”

از سوی دیگر، افراد مضطرب بیشتر از عبارات ترسناکی در مورد رویدادهای آینده استفاده می کنند، مانند: “من خیلی نگرانم که چه اتفاقی خواهد افتاد…”

تعادل مغز

مشاوره عصبی، که ترکیبی از مشاوره سنتی با درک چگونگی تأثیر ساختار و عملکرد مغز بر رفتار و خلق و خوی است، ممکن است مؤثرترین راه برای درمان افسردگی و اضطراب باشد.

در مشاوره آنلاین روانشناسی تعریف شده، مراجعان در مورد ساختار مغز، فرآیندهای شیمیایی و تأثیر عاطفی آن ها یاد می گیرند.

سپس مشتریان یاد می گیرند که می توانند برخی از این الگوها را از طریق روان درمانی تغییر دهند.

لیست مشاوران کافه مشاور