مشاوره تحصیلی پایه دهم

مشاوره تحصیلی پایه دهم

مشاوره تحصیلی پایه دهم

مشاوره تحصیلی پایه دهم با مشاورین مجرب سامانه مشاوره تلفنی و آنلاین کافه مشاور از سراسر ایران در دسترس شما دانش آموزان عزیز می باشد.

برای دریافت مشاوره برنامه ریزی تحصیلی پایه دهم وارد لیست مشاوران آنلاین کافه مشاوره شوید.

با توجه به تغییرات قوانین آزمون گزینش، آزمون 1405 درس پایه دهم را تست می کند، بنابراین نمره نهایی ترکیبی کلاس به طور مستقیم بر روی کنکور در طول دوره امتحانی تاثیر می گذارد!

من تضمین می کنم که پس از خواندن این مقاله پاسخ تمام سوالات خود را در مورد آماده سازی آزمایشگاه کلاس 10 دریافت خواهید کرد.

طرح آزمایشی برنامه درسی پایه دهم.

ویژگی های یک دوره تجربه ده ساله خوب

یک طرح درس آزمایشی مفید پایه دهم باید دارای ویژگی های زیر باشد:

1 – برنامه باید بر اساس نقاط قوت، ضعف و ویژگی های شخصیتی تنظیم شود (نه یک برنامه آماده)

2- آیا این کار (یعنی بدون برنامه ریزی زمین) قابل انجام است؟

3- بر دروس بر اساس اهمیت آنها تمرکز کنید.

4- شامل کلیه دروس می باشد

5- باید توسط یک مشاور حرفه ای نوشته شود یا حداقل اگر خودتان آن را می نویسید توسط یک مشاور خوب بررسی شود (به یاد داشته باشید که زمان برای همه ارزشمندترین چیز است و نباید با آزمون و خطا هدر رفت)

مشاوره تحصیلی پایه دهم تلفنی

ساختار کلاس تجربی پایه دهم.

در طول 10 سال تحصیلی خود، دوره های زیر را به ترتیب اهمیت مطالعه خواهید کرد که به دو رشته تخصصی و یک دوره متوسط ​​تقسیم می شوند:

درس اصلی پایه دهم دروس تجربی است.

زیست شناسی و 1 آزمایشگاه

فرآیند شیمیایی 1

فیزیک 1

شمارش 1. شمارش

دین و سلامت 1

زبان خارجی 1

عربی، زبان قرآن

تبدیل شود

یک کلاس تجربی کوچک برای کلاس 10

جغرافیای ایران

آماده سازی های ایمنی

آموزه های مقدس دینی و اخلاقی.

آزمایشگاه کارآفرینی و تولید.

مشاوره برنامه ریزی تحصیلی

این طبقه بندی به این دلیل انجام می شود که دروس اصلی بخشی از مواد تجربه امتحانی است که در سال های آینده با آن مواجه خواهید شد. البته با توجه به تغییراتی که در کنکور دروس عمومی ایجاد شده است، این امر تنها بر نمرات نهایی کنکور تاثیر می گذارد. ضمناً با شروع کنکور 1405 دروس پایه دهم نیز در فایل مطالعاتی لحاظ شده است.

خردسالان بخشی از مدرک شما محسوب نمی شوند و نمی توانند در سال 11 یا 12 شرکت کنند.

چگونه زبان را در کلاس دهم یاد بگیریم و تمرین کنیم؟

قطعاً بین این دوره ها تفاوت هایی وجود دارد و در اینجا به شما می گوییم که چگونه آنها را به راحتی یاد بگیرید.

ادبیات

در مورد پژوهش ادبی باید بیشتر به موضوعات مرتبط با حوزه دانش (درک محتوا، معنا و مفاهیم متون و ساختارهای مکتوب) پرداخت. این مبحث بیشتر آزمون تشریحی (8 نمره) را در بر می گیرد و تاثیر مستقیمی در کنکور 1505 دارد.

در مرحله بعد، تمرکز شما باید بر مهارت های زبانی (معنی کلمه، املا و دستور زبان) و در نهایت مهارت های نوشتاری (بیان نوشتاری و حافظه شعر) باشد. در آزمون برای بخش زبان 7 امتیاز و برای بخش ادبیات 5 امتیاز می گیرید.

کتاب درسی کلاس ادبیات دوره دهم.

برای کسب نمره خوب در مدرسه و امتحانات می توانید از هر یک از دو کتاب ماجراهای انسان و درسم از انتشارات خیلی سبز یا کتاب سیر تا پیاز انتشارات گاج استفاده کنید.

با این حال، اگر امسال قصد شرکت در آزمون را دارید و می خواهید برای آن آماده شوید، کتاب تناسب مفهومی و مجاورت معنایی انتشارات آنژ بهترین کتاب برای مطالعه امسال است. اگر امسال به این کتاب تسلط داشته باشید، قطعاً به مباحث هوشمند کلاس 11 و 12 تسلط خواهید داشت.

درس دین و زندگی.

دین و زندگی، متن موضوع را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که اشعار و داستان های کتاب درسی را می دانید.

اگر در امتحانات مرکزی یا گزینه 2 شرکت نکردید، نیازی به امتحان در این دوره ندارید (البته برای دوره امسال)، شما فقط برای امتحانات مدرسه آماده می شوید. البته همانطور که گفته شد این درس فقط شامل کنکور 1405 در قالب یک مقاله دانشگاهی می باشد.

دوره های عربی

برای یادگیری زبان عربی باید واژگان همه دروس را بدانید. بخش دوره را با دقت بخوانید. سپس قوانین را مرور کنید و تمرینات هر درس را کامل کنید.

مزیت کتاب درسی این است که در درس اول می توانید موضوعات مهم قبلی را تکرار کنید. برای دوره های عربی، انتشارات گاج از سیر تا پیاز انتخاب خوبی است زیرا اطلاعات جامعی در مورد آزمون ها و آزمون ها ارائه می دهد.

دوره های زبان

وقتی صحبت از زبان می شود، وظیفه اصلی شما حفظ واژگان و دستور زبان جدید برای هر درس است.

پس از آن باید متن هر مبحث را به طور کامل مطالعه و درک کنید و در مرحله بعد به سراغ دستور زبان موضوع بروید.

تحقیقات بیولوژیکی

در درس زیست شناسی تسلط بر متن و جزئیات کتاب مهم است. علاوه بر این، باید با دیدن تصاویر کتاب، علائم تعجب را تشخیص دهید.

در زیست شناسی، یادداشت ها و یادداشت ها را نمی توان نادیده گرفت، باید بدانید که چگونه قسمت های مختلف کتاب را به هم متصل کنید.

حتماً توضیحات سؤالات و آزمون‌ها را بخوانید، از جمله اینکه آیا به آنها پاسخ صحیح داده‌اید یا خیر، و نتایج خود را در یک دفترچه جداگانه ثبت کنید.

اگر بخواهیم فصل به فصل کتاب زندگی را توضیح دهیم:

زیست شناسی واحد 10 فصل 1.

این فصل تقریباً مهمترین فصل در زیست شناسی مدرسه است. مفاهیم آموخته شده در این فصل به شما در امتحانات دبیرستان و پذیرش کمک می کند. پس چند لحظه وقت بگذارید و این فصل را با دقت بخوانید.

زیست شناسی واحد 10 فصل 2.

این فصل فرآیندهای هضم و جذب را توضیح می دهد. این امر در طول کنکور بسیار مهم است زیرا می توان آن را در تمام فصل های زیست شناسی ادغام کرد. پس اگر می خواهید برای کنکور امسال آماده شوید، مطمئن شوید که زمان کافی برای پرداختن به فصل ها و امتحانات آن را به خود اختصاص دهید.

زیست شناسی فصل 10 فصل 3.

این فصل پیوند اعضا را در انسان و سایر حیوانات مورد بحث قرار می دهد. این ساده تر از فصل قبل است، اما حاوی موضوعاتی است که می توان آنها را به فصل های دیگر پیوند داد.

زیست شناسی فصل 10 فصل 4.

این فصل تقریباً مهم ترین و سخت ترین فصل در زندگی یک دانش آموز کلاس دهم است.

شما باید به تمام مشکلات گردش خون و قلب و عروق توجه کنید و جزئیات آنها را به خاطر بسپارید. این فصل با اکثر فصول زیست شناسی قابل ترکیب است و برای کنکور بسیار مهم است.

فصل پنجم کوتاه تر از فصل های قبل است.

از جمله این موارد می توان به حذف مواد زائد بیولوژیکی از بدن انسان و عملکرد کلیه ها اشاره کرد.

این فصل را می توان با فصول دیگر نیز ترکیب کرد، توجه به جزئیات و جزئیات مهم است.

فصل ششم و هفتم زندگی

این دو فصل روی بیولوژی گیاهی تمرکز دارند و کمی با فصل های قبلی تفاوت دارند. زیست شناسی گیاهی موضوعی متفاوت با زیست شناسی است و شما باید آن را به طور کامل مطالعه کنید زیرا این درس بودجه هنگفتی در آزمون های رقابتی شما دارد و در سال های آینده نیز به مطالعه این دروس ادامه خواهید داد.

منابع مطالعات اجتماعی دهم.

انتشارات ماجراجویی من و داسم بهترین های بازار کتاب برای قبولی در امتحانات مدرسه و نمرات خوب هستند.

با این حال، برای قبولی در آزمون، باید منبعی را انتخاب کنید که مطابق با سطح تحصیلات شما باشد:

میکرومترها یک گزینه عالی برای دانش آموزانی هستند که با این درس مشکل دارند و می خواهند راهنمای تست راحت تری داشته باشند.

برای دانش‌آموزان متوسط ​​تا قوی که به کتاب درسی نیاز دارند که بتواند بر آزمون‌های دشوار غلبه کند، کتاب امتحانی ویرایش دهم انتشارات خیلی سبز توصیه می‌شود.

با این حال، اگر به کتاب های زیادی نیاز ندارید و می خواهید تست های بیشتری (حتی تست های سخت و قابل اعتماد) انجام دهید، از مدل انتشار استفاده کنید.

درس ریاضی پایه دهم تجربی.

در ریاضی پایه دهم هیچ سؤال دشواری وجود ندارد، اما این سؤالات پایه و اساس ریاضی آینده را می‌سازد. به همین دلیل است که باید تلاش کافی برای این موضوع انجام شود.

از مثلثات نترسید. (با وجود عنوان ترسناک و دویدن بچه ها، این فصل اصلا سخت نیست.)

لیست مشاوران کافه مشاور