مشاوره خانواده اهواز تلفنی

مشاوره خانواده اهواز تلفنی

مشاوره خانواده اهواز تلفنی

مشاوره خانواده اهواز تلفنی این امکان را برای مردم عزیز خوزستان و شهر اهواز فراهم کرده که در تمام ساعات شبانه روزی با مشاوران مورد نظر خود ارتباط برقرار کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

هدف مشاوره خانواده چیست؟

برای نظم بخشیدن به جهان، ابتدا باید زندگی ملت را نظم بخشید. برای نظم بخشیدن به خانواده، ابتدا باید زندگی شخصی خود را پرورش داد. ما ابتدا باید قلب خود را نظم ببخشیم

به طور کلی، هدف از مشاوره خانواده این است که برای بهبود مشکلات روحی،عاطفی یا روانی که ممکن است باعث وارد شدن آسیب جدی به خانواده شما باشد، بپردازد

برای هدایت یک خانواده به سمت زندگی سالم،مشاوران خانواده و روان شناسان به افراد در بهبود ارتباطات، حل مشکلات خانوادگی،درک و مدیریت موقعیت‌های خانوادگی و ایجاد شرایط بهتر تلاش میکند.

اهداف مشاوره روانشناسی خانواده

اهداف مشاوره روانشناسی خانواده به مشکلاتی که مراجعه کننده عنوان می‌کند بستگی دارد. مثلا اهداف ممکن است بر اساس سناریوهای زیر متفاوت باشند:

یکی از اعضای خانواده از اسکیزوفرنی یا روان‌پریشی شدید رنج می‌برد:

هدف کمک به سایر اعضای خانواده در درک این اختلال و سازگاری با تغییرات روانی است که ممکن است بیمار متحمل شود.

مشکلات ناشی از مرزهای میان نسلی، مانند زمانی که والدین در خانه‌ای با پدربزرگ و مادربزرگ مشترک زندگی می‌کنند،

یا فرزندان توسط پدربزرگ و مادربزرگ تربیت می‌شوند: هدف این است که ارتباطات را بهبود ببخشید و به اعضای خانواده کمک کنید مرزهای سالم را تعیین کنند.

خانواده‌هایی که از هنجارهای اجتماعی خارج می‌شوند اهداف اینجا همیشه حل مشکلات داخلی خاصی نیست، بلکه ممکن است اعضای خانواده برای کنار آمدن با عوامل بیرونی مانند نگرش‌های اجتماعی به کمک احتیاج داشته باشند.

اعضای خانواده که از نژاد، فرهنگ یا مذهب مختلط برخاسته‌اند: هدف این است که به اعضای خانواده در درک بیشتر یکدیگر و ایجاد روابط سالم کمک کنیم.

یکی از اعضا قربانی می‌شود و یا درمان فردی وی تضعیف می‌شود:

مشاوره خانواده آنلاین در اهواز

هنگامی که یکی از اعضای خانواده با احساسی مثل طرد شدن روبرو می‌شود یا حمایت محدودی از سوی اعضای دیگر خانواده دریافت می‌کند،

هدف تسهیل افزایش همدلی و درک بیشتر برای افراد در خانواده‌ی او و حمایت آنها برای ادامه درمان است.

به نظر می‌رسد مشکلات بیمار به طور جدایی ناپذیری با مشکلات سایر اعضای خانواده گره خورده است

در مواردی که مشکل یا مشکلات، ریشه‌ای عمیق در مشکلات سایر اعضای خانواده داشته باشد،

هدف این است که به هر یک از مسائل پرداخته و اثرات این الگوی مشکلات را حل کنیم یا کاهش دهیم

یک خانواده ناتنی: خانواده‌های ناتنی می‌توانند از مشکلات منحصر به موقعیت خود رنج ببرند. در این خانواده ها، هدف از مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده تقویت درک و تسهیل تعاملات سالم بین اعضای خانواده است

انواع مشاوره های روانشناسی خانواده

به طور کلی، درمان اختلالات روانی به شرایطی گفته می‌شود که فرد از خدمات مشاوره تلفنی،

روان درمانی یا سایر خدمات و یا افراد و متخصصان بهداشت روان برای کمک به یک مشکل خاص یا مجموعه‌ای از مشکلات دریافت استفاده میکند.

روانشناسی یا روان درمانی نوعی روش درمانی عمیق‌تر و معمولاً طولانی مدت است که در آن مراجعه کننده طیف وسیع‌تری از مسائل و الگوهای مزمن احساسات، افکار و رفتارهای مسئله‌دار را مورد بحث قرار می‌دهد

تفاوت مشاوره و روانشناسی خانواده چیست؟

خانواده‌ای که با شرایطی روبرو است که فشار روانی بیشتری را به وجود می‌آورد، مانند مرگ یکی از اعضای خانواده،اعتیاد یا مشکلات مالی شدید،

ممکن است از مشاوره آنلاین برای کمک به مشکلاتش استفاده کند تا در طرف مقابل به عنوان یک خانواده قوی‌تر و منسجم‌تر ظاهر شود.

اگر خانواده‌ای با مشکلات روحی یا رفتاری مزمن بیشتری دست و پنجه نرم می‌کند، مانند پدری که به بیماری اسکیزوفرنی مبتلا است، مادری که با افسردگی مبارزه می‌کند یا کودکی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، روانشناس خانواده گزینه بهتری است.

این نوع درمان برای خانواده‌هایی که مشکلاتی از این قبیل دارند مناسب است زیرا یک روانشناس خانواده دیدگاه متفاوتی از درمان نسبت به مشاوره فردی دارد.

در حالی که درمانگر فردی با یک مراجعه کننده برای حل یا درمان یک مشکل کار می‌کند، درمانگر خانواده مشکلات را در بافت «سیستم» خانواده مشاهده می‌کند. برای حل یک مشکل در سیستم، باید تمام قسمت‌های سیستم را در نظر بگیرید.

تعمیر دینام در اتومبیل اگر دارای تایرهای پهن، سیستم انتقال قدرت معیوب و لوله اگزوز درب‌دار باشد، مشکلی را برطرف نمی‌کند.

مسائل موجود در یک خانواده شبیه یک ماشین با چندین مشکل است. والدینی که با اعتیاد به الکل دست و پنجه نرم می‌کنند،

فقط یک مشکل ندارند؛ مشکل والدین احتمالاً همسر و فرزندان آنها را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

یک درمانگر خانواده معتقد است که مشکلات باید در سطح کل خانواده حل شود تا در سطح فردی.

بهترین توصیه برای زوج درمانی چیست؟

موفقیت این جلسه تا حد زیادی به مربی و درمانگر شما بستگی دارد. برای بهترین نتیجه در این زمان ها، بهتر است با بهترین مشاوره ازدواج در منطقه خود تماس بگیرید.

بهترین مشاوره خانواده اهواز تلفنی که انتخاب می کنید در اولین جلسه با همه اعضای خانواده صحبت می کند تا بتوانند سوالات و نگرانی های خود را بهتر درک کنند. در طول جلسه اولیه، سؤالات باید به طور خاص دیدگاه اعضای خانواده را در مورد مشکل منعکس کند.

سپس مشاور با توجه به تجربه و دانش خود گزینه های راه حلی برای مسائل پیش آمده ارائه می دهد

هدف مشاور باید حل مشکلات خانوادگی بدون سرزنش یک شخص یا شخص خاص باشد.

در جلسات بعدی با راهکارهای مشاور، اعضای خانواده تنها در چند جلسه روابط صحیح و راه درست حل مشکلات را یاد می گیرند. میزان مشاوره مورد نیاز هر خانواده به شدت مشکل، نگرش مشاور و تمایل اعضای خانواده برای مشارکت در مشاوره بستگی دارد.

مشاور تا رفع کامل مشکل در کنار خانواده می ماند و به این نتیجه می رسد که فرد یا خانواده برای درمان بیشتر باید به متخصص دیگری مانند روانپزشک و غیره مراجعه کنند و آنها را به فرد بهتری ارجاع دهد.

چه زمانی باید با مشاور خانواده تماس گرفت؟

خانواده یکی از مهمترین پایه ها و نهادهای دنیاست. هنگامی که درگیری یا اختلاف نظر بین اعضای خانواده رخ می دهد، الگوهای اجتماعی، عاطفی و رفتاری احتمالاً تغییر می کند. در نتیجه روانشناسان توصیه می کنند که در صورت بروز مشکل بین اعضای خانواده، مشورت با افراد متخصص در این زمینه با خانواده ضروری است

برخی موارد و مسائلی که نیاز به کمک گرفتن از مشاوره خانواده اهواز تلفنی دارد

زوج درمانی

اگر زوجین اختلاف جدی و حل نشده ای داشته باشند،مشاور از هر دو طرف می خواهد که همزمان یا جداگانه در مشاوره شرکت کنند تا مشکل حل شود.

کلاس های زوج درمانی مشکلات زنان و مردان، نحوه ارتباط آنها با یکدیگر مشکلات آنها نحوه گوش دادن به دیگران، راهبردهای حل مسئله و موارد دیگر را بررسی می کند

مشاوره خانواده تلفنی رایگان به مردان و زنان کمک می کنند تا نقش خود را در زندگی خانوادگی کشف کنند و کاستی های خود را بهتر درک کنند.

در این جلسات از زنان و مردان خواسته می شود صریح و صمیمانه در جلسه شرکت کنند تا مشکلات آنها به نحو احسن حل شود.

اگر یکی یا هر دو هنوز معتقدند مشکلی در آنها وجود ندارد،

درمانگر با مثال هایی نظر خود را می دهد و دلایل تفکر منفی آنها را بیان می کند.

سپس پزشک می تواند راه حل های گام به گام برای مشکل ارائه دهد. تغییر سریع برای همه سخت است.

بنابراین از مردم خواسته می شود که صبور باشند و به تدریج روابط از بین رفته را بازسازی کنند و اجازه دهند زخم های زندگی مشترک در طول زمان التیام یابد

لیست مشاوران کافه مشاور