مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی : در مشاوره خانواده چه مواردی باید مطرح شود؟ چگونه با مشاور خانواده تماس بگیرم؟ شما ممکن است سوالات مشابهی داشته باشید. شاید شما از آن دسته افرادی باشید که احساس می کنید به کمک یک همسر خوب نیاز دارید. نمی دانید چگونه با مشاور خانواده تماس بگیرید.

مشاوران مرکز مشاوره آنلاین کافه مشاور ، از آنجایی که اغلب سوالاتی در مورد تماس با مشاور خانواده دارید، از مشاور خانواده چه سوالی باید بپرسید؟ چگونه از مشاور خانواده کمک بگیرید؟ شما مقاله زیر را نوشتید. اگر شما هم سوالی دارید و نیاز به پاسخ و سوال در مورد قسمت شخصی مشاوره ازدواج دارید، حتما این مقاله کاربردی و جامع را مطالعه کنید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه با یک متخصص ازدواج گفتگوی مفید و مثبت داشته باشید. لطفا شما هم در جریان باشید.

چرا مشاوره خانواده؟

همه ما می دانیم که وقتی خانواده ها شاد، سالم و از نظر عاطفی در ارتباط هستند، همه چیز در دنیا خوب است. اما همه خانواده ها همیشه پایدار، سالم و شاد نیستند. استرس زندگی، بحران خانوادگی یا مسائل مربوط به سلامت روان، مسائل مالی، مسائل مربوط به عبادت بین نسلی و غیره. همه اینها منجر به خشم، وابستگی عاطفی سالم و شادی در خانواده می شود. بسیاری از خانواده ها در مواجهه با برخی مسائل انعطاف ذاتی از خود نشان می دهند. اما حتی در بهترین خانواده ها، مشکلات و درگیری های خانوادگی گاهی به راحتی قابل حل نیست.

در بسیاری از مواقع حضور کارشناس و یا فردی با تخصص لازم در مشکلات و راه حل های خانه مشهود است. گاهی اوقات، خانواده‌ها برای بازگرداندن روابط عاطفی سالم و ایجاد زندگی شادتر و سالم‌تر به کمک نیاز دارند. یک روانشناس خانواده یا مشاور خانواده می تواند به خانواده شما کمک کند تا روابط از دست رفته را بازسازی کنند و زندگی شاد و بدون درگیری ایجاد کنند. یک روانشناس خوب خانواده می تواند به اعضای خانواده نحوه حل تعارض را آموزش دهد. بهبود ارتباطات شما اگر شما هم می خواهید اختلافات و مشکلات خانواده خود را حل کنید، مشاوره خانواده (توصیه هایی که مشاوران خانواده به مراجعین بی انگیزه داده اند) ممکن است مفید باشد.

هنگامی که مشاوران خانواده با مراجعینی کار می کنند که وجود مشکلات خود را قبول ندارند یا آنها را جدی نمی گیرند، واقعیت این است که آنها انگیزه کمی برای درمان دارند و گزینه های درمانی را رد می کنند. در این صورت مشاور خانواده باید این موضوع را به فرد گوشزد کند. با توجه به … مثلاً اگر شکایت و آبروی همسرتان را نادیده بگیرید، نتیجه مثل از بین بردن رابطه و ازدواج شما خواهد بود.

مهارت های مشاوره خانواده

تکنیک های مشاوره خانواده در ادامه این مقاله توضیح داده شده است. هر کدام از این سیستم ها نوع و روش خاص خود را دارند که مشاوران خانواده باید با آن آشنا باشند.

پیری کانون خانواده

یکی از مهمترین جنبه های خانواده درمانی نحوه سازماندهی و رهبری خانواده است. خانواده درمانگر هنگام بررسی ساختار خانواده باید به نحوه توزیع قدرت در ساختار خانواده توجه کند. مثلا آیا والدین و فرزندان، زن و شوهر از حقوق مساوی برخوردارند؟ زمانی که فرزندان قدرت خانوادگی بیشتری نسبت به والدین خود دارند، سلسله مراتبی ساختگی ایجاد می کنیم که در آن والدین خود را به عنوان فرزند تعریف می کنند. اصولاً وقتی عدم تعادل قوا در خانواده وجود دارد، بروز تعارضات، مشکلات و تنش های زیادی در خانواده اجتناب ناپذیر است. خانواده درمانگران باید تلاش کنند تا این پارادایم سازمانی ناقص را تغییر دهند.

در این زمینه، بازتعریف مرزهای بین اعضای خانواده از جمله روابط زن و شوهر، خواهران و والدین ضروری است. همه باید جایگاه خود را بدانند و احساس راحتی کنند.

مشاوره تلفنی خانواده

در طول مشاوره تلفنی خانواده، سوالات زیر برای پاسخگویی به نیازهای مشتری مطرح می شود:

مشتری چگونه مشکل خود را مطرح می کند؟

آیا مشکل پزشکی شدید یا شدید است یا یک مشکل متوسط ​​یا شایع است؟

واکنش خانواده به این سوال چگونه بود؟

خانواده چگونه مشکل را حل کردند؟

آیا درمانی برای این مشکل وجود دارد؟ اگر به دنبال درمان کاهش وزن هستید، چه چیزی را باید انتخاب کنید؟

چرا خانواده ها به دنبال مشاوره در منزل هستند؟

چه عواملی بر مشکلات خانوادگی تأثیر می گذارد؟ به عنوان مثال، استرس کاری، استرس شخصی، استرس فیزیکی و غیره.

در مشاوره تلفنی خانواده نیز باید سوالاتی در مورد داروهای شخصی و خانوادگی و مسائل پزشکی پرسیده شود.

یکی از مهمترین جنبه های مشاوره خانواده، حضور بستگان در طول درمان است. بنابراین، آنچه می گیرید مهم است. البته، مواقعی وجود دارد که پزشک خانواده انعطاف پذیر است و به بهترین وجه نیازهای همه اعضای خانواده را برآورده می کند. اما باید به یاد داشته باشیم که عوامل روابط عمومی مبتنی بر عوامل مشارکتی است و هیچکس نباید نقش فرعی ایفا کند. یکی دیگر از نیازهای مشاوره خانواده، ایجاد ساختار برای مراجعان است. در این صورت باید سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا اعضای خانواده می خواهند بدانند چه کسی و چرا تحت درمان است؟

آیا مشاور خانواده باید تصمیم بگیرد که کدام یک از اعضای خانواده تحت تأثیر این بحران هستند؟

اگر خانواده ما با مشکلی مواجه شد، آیا سایر اعضای خانواده باید مداخله کنند؟ آیا حضور شما می تواند بهبودی کسی را تسهیل کند یا حداقل مشکل او را بدتر کند؟

آیا سایر اعضای خانواده با درمان تداخل خواهند داشت و تأثیر منفی بر اثربخشی درمان خواهند داشت؟

نیاز به مشاوره خانواده نیاز به شناسایی این افراد را ایجاد می کند. در طول مشاوره خانواده، دلایل شکست خانواده و مشکل در شرکت در خانواده درمانی باید شناسایی شود.

برای مشاوره خانواده با چه کسی می توانم تماس بگیرم؟

افراد به دلایل مختلف به دنبال مشاوره ازدواج هستند. بسیاری از مشکلات شناختی و اختلالات روانی افراد را به دنبال خانواده درمانی، زوج درمانی یا مشاوره روانشناسی سوق می دهد.

شرایطی مانند افسردگی، اضطراب، سوءمصرف مواد مخدر و الکل، مشکلات کنترل تکانه، مشکلات روابط عاطفی و سایر مسائل شناختی و روانی از دلایلی است که افراد به دنبال مشاوره زناشویی هستند.

مراجعین اغلب در مورد اینکه آیا خانواده درمانی باید استفاده شود نظرات متفاوتی دارند. نقش شورای خانواده تأمل در ریشه های این ایده است.

به عنوان مثال، زمانی که در ازدواج مشکلاتی پیش می آید، یکی از زوجین به دیگری حمله می کند، زیرا فکر می کند که او عامل ایجاد مشکلات در ازدواج است. البته می توان مشکلات رابطه زناشویی را شناسایی کرد و زوج ها را تشویق کرد که به دنبال کمک باشند.

واضح است که ارتباط مستقیمی بین اهداف درمان و شرکت کنندگان وجود دارد. بسته به حضور خواهر و برادر در خانواده درمانی، اهداف درمانی ممکن است محدودتر یا گسترده تر باشد.

لیست مشاوران کافه مشاور