مشاوره درمان وسواس فکری تلفنی

مشاوره درمان وسواس فکری تلفنی

مشاوره درمان وسواس فکری تلفنی

مشاوره درمان وسواس فکری تلفنی افراد مبتلا به اختلال وسواس فکری-اجباری اغلب از مشکلات خود بی خبرند و آنها را نشانه های بی گناهی می دانند.

برای دریافت مشاوره تلفنی در مورد درمان وسواس فکری وارد لیست مشاورین شده و با مشاوره مربوطه خود ارتباط برقرار کنید.

با این حال، احساسات منفی مداوم، گاهی اوقات فراتر از کارهای خانه را شامل می شود و چرخه معیوب رفتار جنسی اجباری ادامه می یابد. اساساً، وسواس ناشی از آن نوعی پریشانی فکری است. فردی که درگیر افکار جذاب است از غیرمنطقی بودن آنها آگاه است اما نمی تواند جلوی آن را بگیرد. وسواس مفهوم خطرناکی است که تعادل روانی و رفتار فرد را تغییر می دهد و سازگاری با محیط را دشوارتر می کند. اجبار کنترل را به دست می گیرد و فرد را وادار می کند که برخلاف میل خود عمل کند.

همه افراد مبتلا به OCD از این اختلال راضی نیستند. اما آنها این کار را عالی انجام دادند. علت ناشناخته است، اما به نظر می رسد ژنتیک در آن نقش دارد. اکثر افراد مبتلا به OCD علائم کمتری را مشاهده می کنند و در این مرحله می توان با سرکوب خود علائم از بدتر شدن این بیماری جلوگیری کرد. اختلال وسواس فکری-اجباری آنقدر بعید است که گاهی اوقات افراد مشهور تحصیل کرده را تحت تاثیر قرار می دهد.

افراد مبتلا به OCD ممکن است به بدیهی ترین و پیش پا افتاده ترین چیزهایی که در اطرافشان یا با افراد دیگر اتفاق می افتد مشکوک باشند. این شک به ناخودآگاه بازگشت. برخی از مشاوره روانشناسی که به درمان اختلال وسواس فکری می پردازند می گویند که حتی برخی از بیماران مبتلا به اختلال وسواس فکری جنسیت خود را زیر سوال می برند. گاهی اوقات افراد مبتلا به OCD در مورد بی احتیاطی خود احساس گناه می کنند. برای حل مشکلات این افراد حتما باید ضمیر ناخودآگاه آنها را پاک کنیم.

مدل درمانی اختلال وسواس فکری اجباری

نام دیگر افکار مزاحم، اختلال وسواس فکری است که یکی از علائم آن تکانه های ناخواسته و غیرقابل کنترل است. افراد مبتلا به OCD افکار ناخواسته را تکرار می کنند. زمانی که فرد گرفتار افکار منفی می شود کنترل رفتار خود را از دست می دهد و تحت فشار نیروهای درونی قرار می گیرد که متأسفانه مشکل ساز می شود. البته وسواس قابل حل است. با کمک یک مشاور شخصی مجرب و با استفاده از تکنیک های مختلف، مطمئناً در درمان OCD موفق خواهیم بود. البته باید توجه داشت که این نوع درمان به ترجیحات فرد بستگی دارد. برای درمان OCD باید مراقب باشیم که حتی در طول درمان دچار وسواس نشویم.

برخی افراد پس از مراجعه به درمانگر و انجام تمرینات درمانی مختلف تحت فشار این کار را انجام می دهند. بله، ما باید در حد توان و توانایی های خود تمرین کنیم. پس از درمان اولیه، بیماران معمولاً لیستی از تمرینات را دریافت می کنند. توصیه می شود یک رژیم آموزشی زیر نظر مشاور ایجاد کنید تا گم نشوند.

درمان اختلال وسواس فکری جبری

در حال حاضر چندین روش درمانی شناخته شده است. اگر به موقع درمان نشود، می تواند مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کند. مسائلی مانند انزوا و جدا شدن ناشی از OCD درمان نشده است. استفاده از راهبردهای خودیاری و همچنین انواع روش ها برای درمان تفکر دشوار توصیه می شود. بیایید نگاهی به برخی از این گزینه ها بیندازیم:

گزینه اول: فعالیت بدنی و ورزش منظم تاثیر مثبتی بر روند درمان دارد. تمرینات روزانه باید چند بار در روز انجام شود. مثلا 5 بار در 10 دقیقه.

یکی دیگر: صحبت کردن با دیگران. تنهایی باعث ایجاد وسواس می شود. صحبت با خانواده یا دوستان و صحبت کردن در مورد مشکلات می تواند تا حدی OCD را درمان کند.

راه سوم: خواب و استراحت کافی داشته باشید.

روش چهارم: یوگا، مدیتیشن و… همگی روش های مناسبی برای درمان استرس روانی وسواسی هستند.

لازم به ذکر است که تروما نقش مهمی در ایجاد اجبارهای روانی دارد.

درمان اختلال وسواس فکری جبری

مردان و زنان مشکل مشابهی دارند، اما این هوس ها معمولا در مردان در سنین پایین رخ می دهد. درمان به دلیل ترس و شرم از قضاوت دیگران به تاخیر افتاد. وسواس نتیجه اغراق در فرآیندهای روانی طبیعی است، اما کاملاً قابل درمان است و درمان مستقیماً به میزان تأثیر آن بر سلامت فرد بستگی دارد. اختلال وسواس فکری جبری را ببینید:

روان درمانی. درمان هایی وجود دارد که می تواند به ما کمک کند به جای اجبار با افکار مزاحم روبرو شویم. ما باید با درمانگر کار کنیم تا مسائل را به دسته های مختلف مانند افکار، احساسات و غیره تقسیم کنیم. درمانگران به بیماران کمک می کنند تا با ترس ها و افکار مزاحم کنار بیایند تا اینکه آنها را حذف کنند. قبل از پرداختن به افکار دشوارتر، بیماران به مواد غیر استرس زا روی می آورند.

داروها: داروهای تجویزی داروهای ضد افسردگی هستند که با تغییر تعادل شیمیایی در مغز به بهبودی بیماران کمک می کنند. برای OCD خفیف، درمان کوتاه مدت توصیه می شود. با این حال، اگر وسواس بسیار شدید باشد، مدت درمان معمولا طولانی تر است.

صرف نظر از این، اثرات درمان ضد افسردگی می تواند برای مدت طولانی باقی بماند.

وسواس با تقارن

وسواس تقارن یا وسواس تقارن یکی از شایع ترین علل آسیب های جسمی و روانی است. این میل از دوران کودکی مشهود است و اغلب توسط دیگران تأیید می شود؛ زیرا در نظر بزرگترها، این بیماری از فرزند آنها فردی محترم می سازد. افرادی که وسواس زیادی به تقارن دارند، نگران نحوه چیدمان همه چیز هستند و احساس ناراحتی می کنند و احساس می کنند همه چیز از نظم خارج شده است. این افراد به عبارات غیرعادی نیز توجه می کنند.

افرادی که مشکلات تقارن یا اختلالات تقارن دارند، زمان زیادی را صرف چیدمان اشیا می کنند. این افراد گاهی اوقات خرافاتی دارند، مثلاً اگر همه چیز درست برنامه ریزی نشود، برای مادر اتفاقی می افتد! نکته خنده دار این است که این مرد می دانست که ایده اش مضحک است، اما به هر حال به آن پایبند بود. گاهی اوقات، اساسی ترین چیزهایی که باید در مورد آنها نگران باشید، به مشکلات بزرگتر و پیچیده تر تبدیل می شوند. افرادی که به تقارن حساس هستند باید فورا به روانپزشک یا روانشناس مراجعه کنند. برای درمان OCD می توان از روش های زیر استفاده کرد:

لیست مشاوران کافه مشاور