مشاوره زوج درمانی آنلاین رایگان

مشاوره زوج درمانی آنلاین رایگان

مشاوره زوج درمانی آنلاین رایگان

مشاوره زوج درمانی آنلاین رایگان کافه مشاور به صورت تلفنی و پیامکی آماده پاسخگویی به سوالات و تماس های شما عزیزان می باشد.

نیاز به ایجاد و حفظ روابط نزدیک با دیگران یک انگیزه مهم در نظر گرفته می شود. اکثر مردم ازدواج را صمیمی ترین رابطه در بزرگسالی می دانند. ازدواج رابطه ای است که بیشترین عشق و حمایت را برای افراد به ارمغان می آورد. توانایی شریک در ایجاد صمیمیت در یک رابطه یک اصل اساسی و مهم است که معنای آن اغلب از نقش مهم آن در ایجاد صمیمیت و ارتباط آن با ازدواج ناشی می شود.

زمانی که رابطه عاشقانه وجود دارد، تعهد در رابطه زناشویی وجود دارد که یکی از ارکان اصلی رابطه است.

صمیمیت در یک رابطه باعث افزایش تعهد عاشقانه و تقویت ارتباطات می شود.

روابط عاشقانه سالم روابطی هستند که در آن افراد مورد قبول، مراقبت، قدردانی، عشق ورزیدن و ارزش گذاری هستند. نزدیک بودن به دیگران می تواند به افراد کمک کند مشکلات ارتباطی را به آرامی حل کنند و روابط رضایت بخشی پیدا کنند.

میزان صمیمیت بین شرکا محدود است و در بیشتر موارد منجر به یک رابطه رضایت بخش نمی شود و حتی ممکن است به مرور زمان منجر به جدایی شود زیرا در چنین رابطه ای صمیمیت بیشتر و بیشتر دشوار است.

در جامعه امروزی زوجین در برقراری ارتباط و حفظ روابط نزدیک با مشکلات جدی و گسترده ای مواجه هستند. اکثر افرادی که به مشاوره خانواده کافه مشاور و زوج درمانی مراجعه می کنند،

مشاوره زوج درمانی

هر دو با مشکل ارتباط صمیمانه با شریک زندگی خود روبرو هستند. آنچه را که به دنبالش هستید پیدا کنید. درمورد حل این مشکل تصادفی، خبر خوب این است که در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که زوج درمانی چیست و چگونه می تواند به بهبود رابطه شما کمک کند. برای درک اصول حفظ و بهبود روابط، باید مقاله ما را بخوانید.

برای درک اینکه مشاوره زوج درمانی چیست، ابتدا باید بدانیم چرا به آن نیاز است. اگر کسی به شما بگوید که فقط با گفتن کلمات محبت آمیز می توانید یک رابطه عالی ایجاد کنید، قطعا شما را به مسیر اشتباهی هدایت می کند. همه ما می دانیم که ایجاد و حفظ ارتباطات عاطفی سالم کار بسیار دشواری است، اما در این زمینه همکاری با مشاوران و روانشناسان ممکن و ضروری است. یکی از اهداف اصلی زوج درمانی تقویت و بهبود صمیمیت از دست رفته است.

افرادی که از صمیمیت در روابط می ترسند، تمایل به تماس انسانی دارند اما از طرد شدن می ترسند و بنابراین در تعاملات کلامی و غیرکلامی با دیگران دچار اضطراب می شوند. برای بسیاری، این آسیب های دوران کودکی است. روابط ناموفق بزرگسالی این ترس را تقویت می کند که روابط عاشقانه جعلی هستند و این روابط در نهایت با درد و شکست پر می شود، اگرچه اینها تنها دلایل ترس از روابط عاشقانه نیستند.

چرا: انکار. نیاز به نزدیکی، ترس از اعتیاد و علائم منفی همگی می توانند به منصه ظهور برسند. یکی از موثرترین درمان ها برای این مشکل رابطه مشاوره زوج درمانی تلفنی است. زوج درمانی نوعی روان درمانی است که در آن دو نفر (یعنی زن و شوهر) در یک رابطه هستند و توسط یک درمانگر مجرب در درمان و روابط ازدواج می کنند

درمان حل تعارض زوجین

در زوج درمانی، مشاوران و درمانگران ازدواج سعی در حل تعارضات بین زوجین و ایجاد تفاهم دارند تا در نهایت هر دو طرف از رابطه خود راضی باشند. در این درمان، زوج ها تصمیم می گیرند با هم بمانند یا تصمیم به جدایی می گیرند.

مهارت های حل تعارض یکی از شاخص های کلیدی یک رابطه سالم است و افرادی که مهارت حل تعارض سازنده دارند می توانند سلامت رابطه را بهبود بخشند. حل تعارض ارتباط نزدیکی با رضایت و ثبات زناشویی دارد. سالم بودن یک رابطه به سطح تعارض بین افراد بستگی ندارد، بلکه به نحوه حل تعارض ها بستگی دارد. ازدواج شاد و موفق ازدواجی است که در آن زن و شوهر مانند دوستان با هم ارتباط برقرار کنند و رفتاری دوستانه داشته باشند تا احترام، مهربانی و سلامتی را در ازدواج حفظ کنند. هر کدام از همسران دیدگاه خاص خود را در رابطه با ازدواج و رابطه خود دارند. در یک رابطه، هدف زوج درمانی حل تعارضات، ترمیم روابط و تقویت رابطه است.

درمان تحلیل زوجین

روش‌های تحلیلی بر نقش تجربیات گذشته تمرکز می‌کنند و از تجربیات گذشته برای درک رابطه فعلی استفاده می‌کنند. برخی از مشکلات رابطه ممکن است به تجربیات قبلی رابطه یا روابط ناکارآمد والدین مربوط باشد. زندگی گذشته و حال بیماران را به هوش می آورد و آنها را از کنترل اجبارهای ناخودآگاه رها می کند. فروید، بنیانگذار روانکاوی، معتقد بود که هر مرحله از رشد روانی تأثیر عمیقی بر شکل گیری فرد دارد. زوج‌درمانی تحلیلی اغلب در عمل روانکاوانه استفاده می‌شود و اگرچه روابط ماهیتی رفتاری دارند، توانمندسازی زوج‌ها از طریق روش‌های تحلیلی می‌تواند تعارض‌های زناشویی را تا حدی تشدید کند که زوج توانمند مهارت‌های لازم را برای اجرای مهارت‌هایی که قبلاً کسب کرده‌اند را نداشته باشد. استفاده کنید. بنابراین، در نتیجه ارزیابی زوج، توصیه می شود زوج درمانگران ارزیاب از روش های تحلیلی با احتیاط در زوج درمانی استفاده کنند.

زوج درمانی

یکی از انواع زوج درمانی زوج درمانی یکپارچه است. مسائل و مشکلات بین شرکا می تواند جدی یا جزئی، کوتاه مدت یا بلند مدت باشد و می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برخی از این مشکلات به راحتی قابل حل هستند، اما برخی دیگر ممکن است با وجود زمان و تلاش پزشک و پرسنل به نتایج مطلوب دست پیدا نکنند. در این صورت زوجین باید بتوانند بر مشکل غلبه کنند. مشکلات، اختلافات و درگیری هایی که ممکن است بین طرفین ایجاد شود را حل کنید. و چیزهای مشترک خود را در آغوش بگیرید. زوج درمانی یکپارچه نوعی رفتار درمانی است که به زوج ها کمک می کند یکدیگر را بپذیرند، مشکلات را حل کنند و رضایت از رابطه را افزایش دهند.

زوج درمانی چیست؟

مشاوره زوج درمانی آنلاین رایگان مراکز مشاوره روابط؛ برخی از مراکز دارای دانش و تجربه گسترده ای در زمینه آموزش و مشاوره تلفنی هستند. در اولین جلسات زوج درمانی، درمانگر به شما توضیح می دهد که زوج درمانی چیست و هدف آن چیست. درزوج درمانی، شما با خودتان صحبت می کنید، نه با همسرتان.

درجلسه اول از شما در مورد سابقه رابطه با همسرتان و همچنین سابقه فرهنگی و خانوادگی تان سوال می شود. در صورت لزوم، درمانگر می تواند در جلسه اول به مشکلات بین فردی بپردازد و در جلسه دوم مشاوره دهد. جلسه بعدی زوج درمانگران مشکلات بین زوجین را برای تعیین مسائل اساسی و اهداف درمانی، با در نظر گرفتن محدودیت‌های زمانی و مالی شناسایی می‌کنند و بر این اساس استراتژی‌های درمانی را طراحی می‌کنند. در ابتدای درمان، درمانگر به هر دو طرف در رابطه کمک می‌کند تا نقش‌هایی را که در رابطه مشکل‌زا و بد ایفا کرده‌اند، بشناسند و در شرایط کنونی آن‌ها را به رسمیت بشناسند، آنها نیز مسئولیت خود را دارند و اینطور نیست. فقط تقصیر شریک بنابراین، کارگاه های آتی به زوج ها کمک می کند تا نحوه درک و تعامل خود را تغییر دهند.

لیست مشاوران کافه مشاور