مشاوره کنترل خشم تلفنی

مشاوره کنترل خشم تلفنی

مشاوره کنترل خشم تلفنی

مشاوره کنترل خشم تلفنی راحت ترین و اسان ترین راه دسترسی به آرامش و کنترل خشم می باشد.خشم یکی از احساسات انسان است. همه ما در طول زندگی خود در موقعیت های مختلف عصبانی می شویم. اما چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟

برای دریافت مشاوره تلفنی در مورد درمان وسواس فکری وارد لیست مشاورین شده و با مشاوره مربوطه خود ارتباط برقرار کنید.

روانشناسان تکنیک ها و روش های بسیاری را برای کنترل خشم ابداع کرده اند که با کمک آنها می توانید به راحتی خشم خود را کنترل کنید.

موضوعات پوشش داده شده شامل علل خشم،راهبردهای مدیریت خشم و رفتارهای مناسب هنگام برخورد با خشم است.

احساسات مرتبط با خشم می تواند منجر به خشم، حسادت، اندوه، رنجش و غیره شود. تمرین مدیریت خشم می تواند به شما کمک کند آن را راحت تر مدیریت کنید. بهترین راه برای کنترل خشم استفاده از تکنیک های خاص است، اما روانپزشکان گاهی برای کنترل خشم دارو تجویز می کنند.

از سنین پایین باید یاد بگیریم که خشم خود را کنترل کنیم تا جان خود و عزیزانمان را به خطر نیندازیم. مشاوره روانشناسی تلفنی کنترل خشم بهترین شیوه ها را برای مقابله با خشم هنگام کار با مشتریان نشان می دهند.همه ما برای داشتن زندگی آرام و حفظ سلامت جسمی و روانی نیاز به درک و تجزیه و تحلیل احساسات و آموزش های لازم برای مدیریت خشم داریم.

چگونه با عصبانیت مقابله کنیم

روانشناسان راهبردهای مدیریت خشم مختلفی را پیشنهاد کرده اند.افرادی که نمی توانند خشم خود را کنترل کنند می توانند از روش های مشاوره روانشناسی برای کنترل خشم خود استفاده کنند. ما قصد داریم شما را با روش های مختلفی آشنا کنیم که با استفاده از آنها می توانید عصبانیت خود را به راحتی کنترل کنید.

 1.  وقتی عصبانیت بدن شما را فرا گرفت، در مکانی ساکت بنشینید و چند نفس عمیق بکشید. نفس عمیق می تواند خشم شما را کاهش دهد.
 2.  با ریاضیات می توانید خشم و عصبانیت خود را کنترل کنید. ح. از 10 تا 20 بشمارید. این تمرین می تواند ضربان قلب شما را کاهش دهد و خشم شما را کاهش دهد.
 3.  کلمات و عبارات مثبت و آرامش بخش را تکرار کنید، این کلمات و عبارات را در ذهن خود تکرار کنید، من آرام هستم، بر خلق و خوی خود کنترل و کنترل دارم، سرشار از انرژی مثبت هستم، صبور و صبور هستم.
 4. درگیر فعالیت های آرامش بخش مانند پیاده روی، پیاده روی، دوچرخه سواری…
 5.  به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید و استراحت کنید. گوش دادن به موسیقی می تواند به طور موثری خلق و خوی شما را آرام کند.
 6. در مکانی راحت و ساکت بنشینید و به آرامی و بدون کلام، آب، پرندگان و غیره به موسیقی گوش دهید تا ذهنتان آرام شود.
 7. وقتی عصبانی هستید، نفس عمیق بکشید و صحبت نکنید، بحث نکنید و تصمیمات عصبانی نگیرید. وقتی عصبانی هستید خوب گوش نکنید یا سریع تصمیم نگیرید. بهترین رویکرد این است که هنگام گوش دادن به صحبت های شریک زندگی خود آرام و خونسرد بمانید.
 8.  وقت خود را صرف کارهای مثبت، انجام فعالیت های سالم، دوری از افکار منفی و پر کردن انرژی مثبت کنید.
 9.  زمانی آرامش بخش را در نظر بگیرید، مکانی به دور از استرس، جایی که بتوانید به راحتی احساسات خود را کنترل کنید.
 10. اگر با کسی عصبانی هستید، محل را ترک کنید.
 11.  موقعیت ها و شرایطی را که شما را ناراحت می کند تغییر دهید.
 12. برای صحبت با فرد مورد اعتماد یا دوست صمیمی تماس بگیرید. از طریق این فرآیند، احساس خوشبختی می کنید و آرامش مورد نیاز خود را خواهید یافت.
 13. وقتی عصبانی هستید قبل از صحبت فکر کنید و آرام و واضح صحبت کنید.
 14.  خلق و خوی خود را تغییر دهید، شاد باشید و بخندید.
 15. به شرایط طرف مقابل احترام بگذارید، خود را جای او بگذارید و با او همدردی کنید.
 16.  سعی کنید از کسی که با او عصبانی هستید کینه نداشته باشید و سپس آن را فراموش نکنید، زیرا تکرار وقایع ناراحت کننده در ذهن شما فقط باعث ناراحتی، استرس و عصبانیت شما می شود.

داروهای ضد تحریک

روانپزشکان برای کنترل خشم و عصبانیت از دو طریق داروهای گیاهی و دارویی را توصیه می کنند. اکثر روانپزشکان فکر می کنند که باید درمان های گیاهی موثرتری را تجویز کنند.

روانپزشکان داروهای ضد تهاجمی و تثبیت کننده خلق و خو را تجویز می کنند: لیتیوم، کاربامازپین، والپروات. این دارو بهترین تثبیت کننده خلق و خو است. برخی از روانپزشکان آزمایش کمبود این ویتامین را توصیه می کنند که می تواند اثرات مضری داشته باشد. کمبود ویتامین B6 و E می تواند منجر به ضعف و تنش عصبی شود. برای کودکانی که دارای هورمون هستند اغلب SSRI تجویز می شود که باعث افزایش سطح سروتونین در مغز و کاهش عوارض جانبی می شود. بنزودیازپین ها یکی دیگر از داروها و یکی از رایج ترین عوامل کنترل خشم در کودکان مبتلا به کج خلقی هستند.

گیاهان دارویی در مبارزه با عصبانیت نیز موثر هستند. بهترین قرص‌ها، قرص‌ها و شربت‌های گیاهی نوراگل آرامش‌بخش هستند و به کنترل سیستم عصبی کمک می‌کنند. نوشیدن چای نیز موثر است. با لیمو، هل، نارنجک، زعفران، بابونه و غیره چای درست کنید. امروزه روانشناسان عمدتاً از رویکردهای شناختی رفتاری برای درمان خشم استفاده می کنند. سعی می کنند داروی کمتری مصرف کنند.

لیست مشاوران کافه مشاور