مشاوره کودک

مشاوره کودک

مشاوره کودک

مشاوره کودک : توصیه ای برای کودکان هر آنچه که باید در مورد آرامش دادن به کودکان بدانید برخی از والدین هنوز صحبت در مورد مشاوره رایگان را دشوار می دانند زیرا معتقدند مشاوره به مواردی از کودک آزاری یا ضربه روحی و بیماری های روانی شدید محدود می شود.

اما فرض کنید می خواهید مشکل یک کودک سه ساله را بدانید. لازم نیست مستقیماً از او بپرسید زیرا او نمی داند مشکل چیست!

در این مورد، تنها با مشاوره خانواده با متخصص اطفال می توان علت را تعیین کرد.

مشاوره خانواده تلفنی نه تنها به او کمک می کند تا به آینده ای خوش بینانه دست یابد، مکانیسم های مقابله ای سالم را ایجاد کند، عزت نفس او را افزایش دهد، اعتماد به نفس و سایر ویژگی های مثبت او را افزایش دهد،

بلکه یک ارزیابی حرفه ای نیز برای او ارائه می دهد. از آینده. “سوالات” یک هدیه معنادار است که به مسائل مهم در مشاوره روانشناسی و رشد کودک مربوط می شود.

در ادامه این مقاله کلینیک کافه مشاور ، مشاوره کودک و نوجوان چیست و چگونه است و سعی می کنیم مشکل شما را ارزیابی کنیم. به ما بگو

معلم بچه ها کیست؟

مشاور خانواده تلفنی روانشناسی است که شخصاً با کودکان یا نوجوانان کار می کند تا اعتماد آنها را جلب کند و مشاوره آنلاین صادقانه ارائه دهد. روانشناسان کودک در زمینه تشخیص و درمان انواع اختلالات رشدی، رفتاری و روانی به کودکان توصیه می کنند.

گاهی روانشناسان کودک را روانشناس رشد می نامند. روانشناسی رشد مطالعه فرآیندهای شناختی و رفتاری است که در طول زندگی با تمرکز بر کودکان و نوجوانان رخ می دهد. نقش روانشناسان کودک با سایر حرفه ها از جمله مشاوران سلامت روان، روانشناسان بالینی و مددکاران اجتماعی همپوشانی دارد.

هدف از آموزش به کودکان چیست؟

هدف کلی مشاوره روانشناسی حل تمام مشکلات و مشکلات کودکان و نوجوانان و کمک به آنها از طرق مختلف است.

اصولا یک مشاوره خانواده خوب از یک سو مشکلات مختلف کودکان را می شناسد و از سوی دیگر می داند که چگونه هر مشکلی را حل کند. به عنوان مثال، کودک یا نوجوان شما یاد می‌گیرد که تعارضات با افراد را حل کند، احساسات و مشکلات آنها را بهتر درک و تجزیه و تحلیل کند، و راه‌های جدیدی را برای حل مشکلاتی که قبلاً با آن‌ها مواجه شده است امتحان کند. اهداف درمان می تواند خاص و با زمینه خاص باشد، مانند: ب- تغییر رفتار، بهبود روابط با دوستان یا خانواده، یا به طور خاص، مانند: ب- کاهش اضطراب، افزایش عزت نفس و غیره. مدت زمان روان درمانی بستگی به شدت و شدت بیماری دارد.

چرا باید به کودکان مشاوره داد؟

مشکلاتی که کودکان با آن روبرو هستند مستقیماً بر احساسات، افکار و اعمال آنها تأثیر می گذارد. مشاوره و درمان در واقع کمک گرفتن از افراد بی طرف و با تجربه برای حل این مسائل است. از طریق درمان، کودکان یاد می گیرند که به طور موثر هماهنگ شوند، ارتباط موثر برقرار کنند و رفتار مناسب داشته باشند. این مشکل به‌ویژه در خانواده‌هایی که بچه‌های باهوش یا ابتدایی دارند به جای آموزش به کودکان سه‌ساله قابل توجه است.

اهمیت مشاوره با متخصص اطفال

مشارکت دادن والدین در روند درمان و مشاوره فرزندشان از تشخیص تا آخرین ملاقات بسیار مهم است. تنها افرادی که می توانند در جلسه مشاوره اطلاعات ارزشمند و مهمی را در اختیار مشاور قرار دهند والدین هستند.

این والدین از رفتار فرزندان خود آگاه هستند و واقعاً فرزندان خود را درک می کنند.

وقتی صحبت از مشاوره و درمان به میان می آید، درمانگران متخصص در روند درمان هستند و والدین متخصص فرزندان خود هستند.

این همکاری نتایج ارزشمندی را به همراه خواهد داشت.

نقش مشاوره در رشد و تربیت کودک.

اغلب، کودک قادر به بیان احساسات خود نیست؛ والدین گیج نمی‌دانند کودکشان چه احساسی دارد و فقط رفتارهایی مانند عصبانیت، گوشه‌گیری یا شب ادراری را می‌بینند و احساس اضطراب، ناامنی می‌کنند یا ممکن است به نحوی رفتار کنند. چاقو زدن یا رفتار نامتناسب.

ما نباید فراموش کنیم که هر شکلی از فرزندپروری در دوران کودکی تأثیر عمیقی بر رشد کودک و زندگی بزرگسالی دارد.

بنابراین لازم است میانجی را استخدام کنید که بتواند از بیرون به مشکل نگاه کند و از دانش خود برای درک علت اصلی مشکل استفاده کند.

زمینه های مشاوره چیست؟

روانشناسان آنلاین و غیرحضوری کودک آموزش دیده اند تا به طور مؤثر انواع مشکلات کودک را که ممکن است پیش بیاید مدیریت کنند. آنها به کودکان کمک می کنند تا در مواقع سختی مانند:

مسائل خانوادگی

مشکلات مدارس

شکنجه

مشکلات سلامتی

یا احساسات مشابه:

استرس و اضطراب

یا با عبارات زیر مغایرت دارد:

بیش فعالی

ناامید شده

اختلال وسواس جبری و اضطراب

رفتار مخرب و اختلالات پرخاشگری.

عوارض آسیب

نگرش مثبت داشته باشید و بتوانید به راحتی صحبت کنید.

یک مشاور خوب چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام انتخاب مشاور مناسب باید در نظر داشته باشید. اول از همه داشتن تحصیلات دانشگاهی مناسب و مجوز وکالت از ارگان های مربوطه است. با این حال، به طور کلی، موارد زیر به کیفیت کار مشاور مربوط می شود:

نقاط قوت را بشناسید:

یک درمانگر خوب “کودک” شما را می بیند، نه فقط علائم شما را. روی نقاط قوت و بزرگترین پتانسیل فرزندتان تمرکز کنید. یک مشاور خوب اطفال بیمار را به‌عنوان «کودکی که با اضطراب دست و پنجه نرم می‌کند» به جای «کودکی با اضطراب» می‌بیند.

احساسات خود را در اولویت قرار دهید

زمانی که کودک شما روزهای سختی را سپری می کند، احتمالاً برای کنترل احساسات خود تلاش می کند. بنابراین، برای مشاور فرزند شما مهم است که این اولویت را تعیین کند. درمانگر باید سعی کند یک رابطه حمایتی و متعهد ایجاد کند که با این احساسات سازگار باشد.

تاکید بر ایمنی است نه کنترل

رشد احساس امنیت کودک باید همیشه مقدم بر کنترل ساده رفتاری باشد

در غیر این صورت، کودک این فرصت را دارد که اجازه دهد این احساس رشد کند و فقط در سطح عمیق تری بمیرد. آزارگر باید مطمئن شود که کودک شما احساس امنیت می کند، نه اینکه فقط سعی کند رفتار او را کنترل کند.

درمان مبتنی بر رابطه: درمانگر شما باید با ایجاد رابطه با شما شروع کند و از آن رابطه برای درک مشکلات فرزندتان استفاده کند. «عشق» باید اساس درمان باشد نه روان درمانی.

آزارگر باید شما را به عنوان یک دوست ببیند و اهمیت نقشی که در زندگی فرزندتان بازی می کنید را درک کند. شما باید به طور کامل خود و دیگران را در حمایت از فرزندتان درگیر کنید و از تمام منابعی که در دسترس فرزندتان است استفاده کنید. نقش مشاور با کودک موقتی است، اما حمایت هنوز خوب است، و اثبات درمانگر باید این واقعیت را منعکس کند.

درک فرهنگی

درمانگر باید فرهنگ کودک را درک کند تا زمینه مشکلات کودک را درک کند. لازم نیست مشاور و کودک از همان فرهنگ شما باشند، اما باید فرهنگ، ارزش‌ها و ارزش‌های کودک را درک کنند و اینکه چگونه می‌توانید از آنها حمایت کنید.

لیست مشاوران کافه مشاور