مشاوره درمان اضطراب تلفنی آنلاین

مشاوره درمان اضطراب تلفنی آنلاین

مشاوره درمان اضطراب تلفنی آنلاین

مشاوره درمان اضطراب تلفنی آنلاین کافه مشاور با کمک مشاورین روانشناسی به راحتی امکان پذیر می باشد.مشاوران ما از طریق تماس تلفنی و یا پیام متنی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشند.

سال‌هاست که مشاوره روانشناسی بر ترس و اضطراب و درمان آن تمرکز کرده‌اند. تعاریف مختلفی از افسردگی وجود دارد. یک تعریف «ترس بیش از حد از موقعیت های واقعی یا خیالی» است. اگرچه ترس و وحشت شباهت های زیادی دارند، اما تفاوت های آنها نیز قابل توجه است. اضطراب به یک رویداد ناخوشایند یا تهدید کننده اشاره دارد، در حالی که ترس به ترس بی اساس اشاره دارد.

ترس بخش مهمی از زندگی انسان است. با این حال، این را می توان به عنوان یک شمشیر دولبه در نظر گرفت: طلاق دادن یا عدم طلاق. اگرچه تصور زندگی انسان بدون ترس غیرممکن است، اما زمانی که ترس بیش از حد وجود داشته باشد، زندگی ممکن است دشوار شود. خوشبختانه در حال حاضر شاهد نتایج مثبتی در درمان اضطراب هستیم. حتی در شرایط سخت مانند سفرهای طولانی مدت که نمی توانید بهترین روانشناس تهران را برای درمان اضطراب پیدا کنید، می توانید به صورت آنلاین از مشاوره روانشناسی استفاده کنید.

مشاوره درمان استرس بدون دارو

مشاوره درمان استرس بدون دارو ، از آنجایی که اضطراب می تواند علائم فیزیکی نیز به همراه داشته باشد، اغلب با مشکلات فیزیکی اشتباه گرفته می شود. قبل از اینکه روانشناس تشخیص افسردگی بدهد ممکن است چندین آزمایش یا بستری شدن در بیمارستان انجام شود. شاید ناراحتی به قدری شدید باشد که از برخی موقعیت های اجتماعی اجتناب کنید. توصیه می شود قبل از از بین رفتن ترس با یک روانشناس در تهران یا شهر خود وقت بگیرید.

اضطراب متوسط ​​می تواند در فعالیت های مورد علاقه شما اختلال ایجاد کند و انگیزه را کاهش دهد. در موارد شدید، می تواند شما را از استفاده از آسانسور، رانندگی با ماشین یا رفتن به مکان های عمومی باز دارد. اختلالات اضطرابی شایع ترین اختلالات خلقی هستند، اما اختلالات اضطرابی در هر سنی قابل درمان هستند. متاسفانه اهمیت اضطراب و اثرات آن بر سلامتی نادیده گرفته شده است. بهتر است درمان را هر چه زودتر شروع کنید، زیرا اضطراب می تواند برای مدت طولانی ادامه یابد. در زیر به موارد زیر اشاره شده است:

چگونه بفهمیم که می ترسیم؟

محدوده و منطق

علائم اضطراب

بهای اضطراب درمان نشده

از نزدیک به ترس نگاه کنید

هم مردان و هم زنان رنج می برند.

چند نمونه از نگرانی ها

انواع ترس

درمان اختلالات اضطرابی

روی رفتار کار کنید

درمان شناختی

تحلیل روانشناختی

اگر هر یک از علائم زیر را دارید که برای مدت طولانی ادامه دارد، ممکن است به نوعی اختلال اضطرابی مبتلا باشید:

آیا اغلب اضطرب و استرس دارید؟

آیا اضطراب شما با تعهدات کاری، مدرسه یا خانوادگی شما تداخل دارد؟

هنوز احساس ترس می کنید حتی اگر می دانید غیرمنطقی است؟

چند وقت یکبار اتفاقات بد رخ می دهد؟

آیا از بیشتر چیزهایی که شما را می ترساند اجتناب می کنید؟

آیا عصبی هستید یا ضربان قلب شما به طور ناگهانی افزایش یافته است؟

احساس می کنید تمرکز شما از بین رفته است؟

مشاوره روانشناسی اضطراب

بروز اضطراب معمولاً در زنان دو برابر مردان است. میزان بروز در میانسالی به اوج خود می رسد و در اواخر زندگی به تدریج کاهش می یابد. میانگین سن شروع این اختلال خلقی حدود 30 سال است، اما سن شروع آن بسیار متفاوت است. بسیاری از فرآیندها و عوامل خطر بر ایجاد اضطراب تأثیر می گذارند. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از عوامل زیستی، شناختی، رفتاری، عاطفی، اجتماعی و عصبی دخیل هستند.

از فرار مکرر آسیب اجتناب کنید.

تجربیات منفی در زندگی

والدین مشکلات روانی داشته اند.

خشونت مکرر

از دست دادن یا جدایی دوران کودکی.

اعمال جنسی ناامن

تهدیدهای منظم

رضایت در یک زندگی کوتاه

تبعیض مربوط به پردازش پیام های احساسی.

مهارت های تعامل ضعیف.

علائم اضطراب

علائم و نشانه های رایج عبارتند از:

احساس عدم اطمینان و عصبی بودن.

احساس خطر قریب الوقوع.

نبض افزایش می یابد.

تعداد دفعات تنفس افزایش می یابد.

خسته ام.

تمرکز کردن سخت است.

اختلال خواب

کنترل ترس سخت است.

تمایل به اجتناب از موقعیت های استرس زا

قیمت اضطراب درمان نشده می تواند بسیار بالا باشد

مضطرب بودن می تواند با اجتناب از عواقب و کاهش عملکرد کلی شخصی، تأثیر مخربی بر سلامت فرد داشته باشد. این پیامدها شامل موارد زیر است اما محدود به آنها نیست: از دست دادن فرصت های شغلی یا اجتماعی به دلیل اضطراب اجتماعی یا کمرویی.

روابط ناکارآمد ناشی از ترس از صحبت کردن

احتمال رفتار خودکشی را افزایش می دهد.

مشکلات جسمی، مانند معده درد یا سردرد.

سوء مصرف مواد مخدر یا الکل

بهره وری کاهش می یابد و بیکاری کاهش می یابد.

از نزدیک به ترس نگاه کنید

مشاوره استرس تلفنی

مشاوره درمان اضطراب تلفنی آنلاین ، استرس ترسی است که با وجود عدم وجود خطر وجود دارد. برخی از افراد مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر مزمن ناتوان کننده و بدون شروع شناخته شده اپیزودهای روان پریشی، مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر تشخیص داده می شوند، اما باید توجه داشت که ممکن است به جای اسکیزوفرنی، اختلال شخصیت داشته باشند. علم روانشناسی انواع مختلفی از اضطراب را شناسایی کرده است که هر یک می تواند به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه رخ دهد. این ترس در صورتی قابل درک است که بتوان آن را تحمل کرد، اما اگر مداوم یا نامتناسب باشد از نظر روانی خطرناک تلقی می شود:

اضطراب جدایی

ترس از سقط جنین

استرس اخلاقی، ترس از عواقب نادیده گرفتن اخلاق دیگران.

ترس از تخریب، شامل ترس های فوبی، افراطی، تهاجمی و مخرب.

فوببیا از افتادن، ترس از جدایی است.

ترس از آزار و اذیت و ترس غیر منطقی از آسیب رساندن به عزیزان.

ترس زنان دو برابر مردان است

زنان دو برابر مردان در معرض ابتلا به اختلالات اضطرابی هستند. چندین متغیر می توانند به این تفاوت کمک کنند. اینها شامل مسائل هورمونی، رویدادهای زندگی مانند بارداری و یائسگی، فشارهای فرهنگی برای به تأخیر انداختن نیازها، و تمایل زنان برای گزارش دادن به متخصصان بهداشت روان است.

“ذهن من پر از افکار و تصاویر ترسناک است. بدنم دائماً در لبه است. نمی توانم مدت طولانی بنشینم؛ همیشه در حال قدم زدن هستم. احساس می کنم قرار است زمین بخورم. چیزی در مورد کارم؛ احساس می کنم هیچ کاری برای انجام دادن وجود ندارد. “من می توانم ادامه دهم. “

“من نمی توانم ترس را تحمل کنم، باید استراحت کنم. وقتی ترس بر من حاکم می شود، نمی توانم کاری انجام دهم، نمی توانم چیزی را ببینم. من خیلی کارها را از ترس انجام می دهم. می ترسم زمین بخورم، از دست بدهم. کنترل، گرفتار شدن، تیرباران شدن… ترس همیشه از یک رویداد وحشتناک ناشی می شود. در عوض، اینکه آنها به من ضربه می زدند، من را بمباران کردند. برخی می خواستند با من بجنگند یا از من فرار کنند. “اگر من منزوی بودم. ، از حال می رفتم . “

“وقتی وارد یک رابطه می شوم، احساس می کنم هیچ حق و امتیازی ندارم. دیگران تصمیم می گیرند، اما من نه. آنها هر کاری می خواهند انجام می دهند، اما من نمی توانم. احساس می کنم نمی توانم از خودم حمایت کنم.” “وجود مستقل من؛ اگر وارد رابطه شوم، دیگر نمی توانم انسان باشم. این مرا می ترساند.”

انواع اضطراب (DSM-5).

اختلالات اضطرابی DSM-5 عبارتند از: ترس از فضاهای باز. اختلال اضطراب فراگیر (GAD)، اختلال هراس؛ اختلال اضطراب اجتماعی؛ نگران بودن؛ اختلالات اضطرابی ناشی از داروها/داروها؛ اختلالات اضطرابی همزمان.

ترس از فضاهای باز (اگورافوبیا).

مشاوره درمان اضطراب تلفنی آنلاین ، این ترس و اجتناب از موقعیت هایی است که ممکن است دشوار، اجتناب ناپذیر و شرم آور باشد. این موقعیت ها یا نگرش ها می تواند منجر به اضطراب شدید، پریشانی یا رفتار اجتنابی شود. ترس از فضاهای تنگ حتی اگر حملات پانیک وجود نداشته باشد ممکن است رخ دهد. ترس از در معرض قرار گرفتن نیز رایج است: ترس از فشردن روی صندلی در درب کلیسا یا تئاتر یا ترس از قرار گرفتن در میان جمعیت در یک مرکز خرید نمونه‌های رایج فوبیا هستند.

لیست مشاوران کافه مشاور