مشاوره زناشویی تلفنی رایگان

مشاوره زناشویی تلفنی رایگان

مشاوره زناشویی تلفنی رایگان

مشاوره زناشویی تلفنی رایگان کافه مشاور یا زوج درمانی نوعی روان درمانی است که می تواند به شما و خانواده کمک کند تا رابطه تان را بهبود ببخشید

اگر رابطه شما با مشکل مواجه است، می توانید برای ترمیم رابطه خود از مشاوره ازدواج استفاده کنید.

مشاوره روانشناسی خانواده می تواند به انواع مسائل رابطه کمک کند، از جمله درگیری های مکرر، احساس جدایی، مشکلات در روابط، مسائل جنسی، یا مشکلات ناشی از فشار بیرون.

زوج درمانی می تواند در هر مرحله از رابطه به شما کمک کند، صرف نظر از وضعیت تاهل، سن، قومیت، ایمان یا گرایش جنسی.

برخی از انواع درمان عبارتند از: مشاوره ازدواج، مشاوره قبل از ازدواج و خانواده درمانی. این درمان ها معمولا کوتاه مدت هستند.

انواع مشاوره زناشویی

انواع مختلفی از زوج درمانی وجود دارد که عبارتند از:

درمان عاطفی متمرکز:

در این رویکرد، EFT بر بهبود رابطه بین شما و شریک زندگیتان تمرکز دارد. درمانگر به شما کمک می‌کند الگوهایی را که باعث می‌شوند احساس انزوا کنید، بشناسید و تغییر دهید.

روش گاتمن:

فرآیند مشاوره زناشویی تلفنی رایگان می تواند اختلافات و اختلاف نظرها را با مهارت های حل مسئله بین شما و شریک زندگی تان حل کند. هدف روش گاتمن بهبود کیفیت رابطه و رابطه بین شما و شریک زندگیتان است.

این یک رویکرد مبتنی بر نقاط قوت است که بر جنبه های مثبت رابطه تمرکز دارد. از طریق این رویکرد، زوج درمانی به جای انتقاد، بر تأمل و خود انعکاس تمرکز می کند.

روان درمانی زوجین:

روان درمانی به بررسی خواسته ها و ترس های اساسی می پردازد که شما و شریک زندگی تان را برای درک بهتر یکدیگر ترغیب می کند.

رفتار درمانی:

این شکل از درمان که به آن زوج درمانی رفتاری (BCT) نیز گفته می شود، شامل اصلاح رفتار با افزایش رفتارهای مثبت است که باعث افزایش ثبات و رفاه و کاهش رفتارهایی می شود که منجر به منفی گرایی می شود.

رفتار درمانی شناختی (CBT):

این رویکرد که به عنوان زوج درمانی شناختی رفتاری (CBCT) نیز شناخته می شود، نوعی درمان است که شامل شناسایی و تغییر نگرش هایی است که بر رفتار تأثیر منفی می گذارد.

برای مشاوره آنلاین ازدواج ثبت نام کنید

مشاوره زوج درمانی تلفنی آنلاین

زوج درمانی

در اینجا چند نکته مشاوره خانواده آورده شده است:

خودتان را بشناسید: در مشاوره ازدواج، مطمئن شوید که خودتان و شریک زندگیتان را می شناسید. مشاوران از نزدیک با شما همکاری می کنند تا به شما کمک کنند خود و شریک زندگی تان را بهتر بشناسید.

احساسات خود را شناسایی کنید: زوج درمانگر به شما و همسرتان کمک می کند تا احساسات خود را شناسایی کرده و آنها را در قالب کلمات بیان کنید.

مروری بر گذشته:

مشاوره زناشویی تلفنی رایگان ممکن است شامل کاوش در گذشته شما باشد زیرا می تواند به شما در درک بهتر ترس ها، انگیزه ها و رفتار در روابط کمک کند. همچنین ممکن است به حل تعارضات حل نشده ای که بر زمان حال تأثیر می گذارد کمک کند.

روی راه حل تمرکز کنید:

در مشاوره ازدواج، درمانگر با شما و همسرتان برای حل مشکلات، اصلاح رفتارهای منفی و تمرکز بر جنبه های مثبت رابطه همکاری می کند.

آموزش مهارتی:

مشاوره زوج درمانی می تواند به شما و همسرتان در یادگیری مهارت های مدیریت خشم، حل مسئله و حل تعارض کمک کند. هدف این است که شما و شریک زندگی تان مهارت هایی را بیاموزید که به شما کمک می کند با مشکلاتی که پیش می آید مقابله کنید.

مشاوره زناشوییی تلفنی چگونه می تواند به شما کمک کند؟

زوج درمانی می تواند به شما و همسرتان این فرصت را بدهد که در مورد مسائل رابطه خود به طرق مختلف بحث کنید، از جمله:

نقش در یک رابطه:

مشاوره زناشویی می تواند به شما کمک کند تا نقش شما و شریک زندگی تان را در رابطه تان تجزیه و تحلیل کنید و زمینه های ناراحتی را شناسایی کنید. این همچنین به پر کردن شکاف انتظارات کمک می کند.

باورها و ارزش ها:

زوج درمانی می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا در مورد باورها، ارزش ها و احساسات مذهبی خود صحبت کنید و این که چگونه بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد.

مساأل مالی:

امور مالی می تواند منبع اصلی درگیری در روابط باشد. زوج درمانی می تواند بحث باز و شفافیت در مورد عادات درآمد و هزینه را ترویج کند.

زمان با هم بودن:

با مشاوره زناشویی ، شما و شریک زندگیتان می توانید مسائلی را حل کنید که در طول مدت زندگی مشترک شما باعث ایجاد مشکل شده است. می توانید در مورد اینکه چه کاری می خواهید با هم انجام دهید و چگونه می توانید اوقات خود را با هم لذت ببرید صحبت کنید.

فرزندان:

اگر شما و همسرتان در مورد اینکه آیا باید بچه داشته باشید و چگونه آنها را تربیت کنید اختلاف نظر دارید، زوج درمانی می تواند به شما در بیان این نگرانی ها کمک کند. همچنین می تواند به شما در مقابله با عوامل استرس زا کمک کند: ب. مشکلات بارداری یا زایمان.

روابط خانوادگی:

زوج درمانی می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا مشکلات ناشی از درگیری با سایر اعضای خانواده مانند والدین، فرزندان و خواهر و برادر را حل کنید.

رابطه جنسی و صمیمیت:

اگر شما و شریک زندگی تان با مسائل جنسی و صمیمیت یا خیانت دست و پنجه نرم می کنید، مشاوره خانواده تلفنی رایگان می تواند راه حلی امن برای شما فراهم کند تا احساسات و نیازهای خود را به اشتراک بگذارید.

مسائل مربوط به سلامت:

بیماری جسمی یا روانی می تواند باعث افسردگی شما و همسرتان شود. زوج‌درمانی می‌تواند به شما کمک کند تا با استرس وارده به رابطه خود کنار بیایید.

عوامل استرس خارجی:

مشاوره خانواده همچنین می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا با درگیری های ناشی از عوامل بیرونی، مانند کار، که ممکن است بر روابط شما فشار وارد کند، برخورد کنید. اهمیت مشاوره زناشویی در مراحل اولیه ازدواج.

خانواده یک نظام اجتماعی پویا است. در طول زمان ادامه یافت. هر خانواده ای با نیازها و مسائل منحصر به فردی مواجه است. خانواده زمانی شروع می شود که زن و مرد با هم آشنا می شوند و ازدواج می کنند. چند سال اول زندگی مشترک نیازهای منحصر به فردی را به همراه دارد. زندگی با زوجی به پایان می رسد که باید با هم خانواده بسازند. اگر چند سال اول ازدواج به خوبی پیش برود، ازدواج معمولا دوام می آورد. و یک خانه می تواند برای سال های آینده به یک سازه محکم و به خوبی حفظ شده تبدیل شود.

 

یک مشکل رایج در میان مردان و زنان جوان این است که شرایط جدید خود را به طور کامل درک نمی کنند. اغلب، علت مشکلات زندگی مشترک می تواند مشکلات مالی یا بی تفاوتی از طرف شریک زندگی شما باشد. اما تجربه مشاوره آنلاین در مشاوره زناشویی حاکی از آن است که مشکل بسیاری از زوج ها صمیمیت ناکافی زناشویی و جنسی است.

لیست مشاوران کافه مشاور