مشاوره کودک تلفنی با موبایل

مشاوره کودک تلفنی با موبایل

مشاوره کودک تلفنی با موبایل

مشاوره کودک تلفنی با موبایل امکان دریافت مشاوره تلفنی راحت و آسان را برای خانواده ها فراهم کرده است.

برای دریافت مشاوره کودک تلفنی وارد لیست مشاورین شده و با مشاوره مربوطه خود ارتباط برقرار کنید.

مراقبت و حمایت بیش از حد والدین از فرزندانشان است. والدینبه طور غریزی محافظ هستند. وقتی کودکی وارد زندگی می شود، والدین مسئولیت جدیدی را بر عهده می گیرند. مسئولیتی که قبلاً هرگز برای آن آموزش یا آمادگی نداشتند. آنها مهمترین افراد در زندگی فرزند خود هستند و باید به او توجه و کمک کنند تا شخصیت او را ایجاد کند و به عنوان فردی بالغ و مسئولیت پذیر رشد کند. ناگزیر در طول زندگی او رویاها، انتظارات و نگرانی هایی ایجاد می کنند. اینها رفتارهای قابل انتظار و بسیار عادی هستند.برای دریافت مشاوره کودک تلفنی رایگان وارد لیست مشاورین شوید

والدین به دلیل محبتی که دارند، می خواهند فرزندانشان سالم، شاد و موفق باشند و از بیماری، احساسات دردناک و شکست جلوگیری کنند. اما وقتی والدینی وارد عمل می‌شوند و می‌خواهند از کودک در برابر تمام منفی‌های دنیا محافظت کنند، این رفتار محافظتی بیش از حد است. والدین بیش از حد محافظ رفتاری از خود نشان می دهند که بیش از حد است. این حمایت بیش از حد والدین نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر عاطفی نیز به ایمنی کودک مربوط می شود.

مغز والدین برای محافظت از فرزندانشان سیم کشی شده است. اما وقتی به افراط می‌رود و سطح خطرات با میزان حفاظت همخوانی ندارد، حفاظت بیش از حد ضرر بیشتری به همراه خواهد داشت.

چرا والدین بیش از حد محافظت می کنند؟

اضطراب والدین : والدین بیش از حد محافظت کننده به خطرات اهمیت زیادی می دهند. او می خواهد هر کاری که می تواند انجام دهد تا فرزندش را از آسیب محافظت کند و به موفقیت او در زندگی کمک کند. علاوه بر این، اگر از اضطراب یا اختلال هراس رنج می برند، مستعد بروز چنین رفتارهایی هستند.

تماس و اطلاعات نادرست از اخبار : عصری است که در همه جا و به طور مداوم اطلاعات وجود دارد. رسانه ها با اغراق و اغراق، والدین را به این باور سوق می دهند که دنیای اطراف آنها بسیار خطرناک تر از آنچه هست است.

آسیب پذیری درک شده از کودکان : والدین کودکان مبتلا به بیماری های مزمن یا ناتوانی های جسمی اغلب رفتار محافظتی و کنترلی بیش از حد از خود نشان می دهند. این والدین به ویژه مادران معتقدند که فرزندانشان آسیب پذیرتر یا حساس تر هستند و نیاز به حمایت بیشتری دارند.

چه رفتارهایی رفتار محافظت بیش از حد را نشان می دهند

آنها کودک را از همه چیز “نجات” می دهند

مشاوره کودک آنلاین تلفنی

مشاوره کودک بر این عقیده است که هیچ کس نمی خواهد شکست فرزندش را ببیند. یک والدین بیش از حد محافظت کننده نمی توانند فرزند خود را تحمل کنند که هیچ شکست یا ناامیدی را تجربه کند. مثلا:

اتاق نامرتب کودک را تمیز می کند و آشفتگی هایی را که ایجاد می کند جمع می کند.

او هر شب کیف فرزندشان را می بندد تا مطمئن شود چیزی را فراموش نمی کند.

او تکالیف فرزندشان را انجام می دهد تا مطمئن شود که A را می گیرد.

مداخله می کند و کودک را از نمره بد یا نفس زخمی نجات می دهد.

او هر کاری می کند تا کودک را از شکست دور نگه دارد، حتی اگر به معنای زیر پا گذاشتن قوانین (یا قوانین) باشد.

پدر و مادری که بیش از حد محافظه کار است از هر حرکت کودک ناراحت است. اینگونه اعمال و محیط فرزندان خود را کنترل می کنند.

او تصمیم می گیرد که کدام فعالیت های فوق برنامهاو فرزند را تحویل می گیرد زیرا او بهتر می داند.

به کودک اجازه نمی دهد به دنبال علایقی برود که خطرناک می داند.

او تمام تصمیمات را برای کودک می گیرد بدون اینکه به او اجازه دهد به گزینه هایش فکر کند.

او فقط به فرزندش اجازه می دهد با دوستان «مناسب» معاشرت کند.

حساسیت و واکنش پذیری

احتیاط بیش از حد در مورد فعالیت هایی که کودک دارد.

دائماً ایمنی و خطر را به کودک یادآوری می کند.

اعتراض به نمره بد فرزندشان و دعوا با مدرسه برای تغییر آن.

زمانی که فرزندشان از یک فرصت طرد می شود، نیاز به بررسی مجدد دارد.

اگر کودک درمان خاصی را که فکر می‌کند مستحق آن است دریافت نمی‌کند، مداخله کنید.

وقتی فرزندشان ناکام می ماند، او در دلداری دادن زیاده روی می کند.

محافظت بیش از حد بر کودک چقدر تأثیر می گذارد؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا والدین نباید بیش از حد محافظت کنند. اثرات روانی زیادی دارد. همچنین مانع از رشد و تکامل فرزندانشان به بزرگسالان سازگار و مستقل می شود. به طور خاص:

باعث اضطراب و اضطراب می شود

نگران بودناین نوعی تفکر منفی است. مطالعات مکررا نشان داده اند که کودکانی که بیش از حد محافظت شده اند بیشتر مستعد نگرانی و اضطراب هستند. هنگامی که والدین تعصبات خود را نسبت به تهدیدات، افزایش ادراک خطر و افزایش حساسیت نشان می دهند، باعث ایجاد اضطراب و کودک می شود.

فقدان مهارت های مدیریتی

یک کودک باید یاد بگیرد که خود را با شرایط سخت وفق دهد تا راهبردهای مدیریتی مؤثر را بیاموزد. اما زمانی که حمایت بیش از حد والدین وجود داشته باشد، می تواند این مدیریت را تضعیف کند.

اضطراب و ترس

محافظت بیش از حد این احساس را به کودک منتقل می کند که دنیا خطرناک است. بنابراین از درگیر شدن کودک در موقعیت های اجتماعی اجتناب می شود و فرصت های ایجاد دوستی و توسعه مهارت های اجتماعی را محدود می کند.

ترس از شکست

کودکی از خانواده ای که بیش از حد محافظه کار است از اشتباه کردن می ترسد. او از ترس شکست یا طرد شدن، تمایلی ندارد از منطقه راحتی خود خارج شود تا چیز جدیدی را امتحان کند، که در آن عملکرد خود را نمی داند.

عزت نفس پایین

کودکی که همیشه تحت مراقبت و مراقبت قرار می‌گیرید، این پیام را دریافت می‌کند که توانایی یا آنقدر خوب نیست که بتواند به تنهایی زندگی را اداره کند.

لیست مشاوران کافه مشاور